Karate klub Posušje s natjecanja iz Splita vratio se s 4 odličja

Jučer je održan 1.Split karate kup u organizaciji karate kluba Dalmacija te podršku Hrvatskog karate saveza. Na natjecanju je nastupilo preko 700 karataša iz 5 zemalja, Hrvatske, Italije, Bosne i Hercegovine, Crne Gore i Slovenije.

Karate klub Posušje nastupio je sa svojih 7 članova i osvojio 4 medalje. 1. mjeto osvojila je Marija Marić koja je u finalu savladala klupsku kolegicu Ivanu Čamber, kojoj je tako pripalo 2. mjesto. Cure su prethodno imale 4 meča i u svakom svladale protivnice uvjerljivim rezultatom. Ivana Galić osvojila je 2. mjesto u seniorskoj konkurenciji, nakon što je finalu zaustavljena od 11 godina starije protivnice iz Crne Gore 1:0, osvajačice 3. mjesta na svjetskom prvenstvu. 3. mjesto osvojila je Anđela Marić u juniorskoj konkurenciji -59kg. Na natjecanju su još nastupili Tea Rezo koja trenira tek mjesec dana i ovo joj je bilo prvo natjecanje, a odradila je 4 borbe, ali nažalost gubi u borbi za za 3. mjesto, isto kao i Antonio Jukić i Petar Landeka.