KOŠARKA: Veliki broj osobnih pogrešaka kadete koštao finala

Kadeti HKK Posušja za vikend su igrali polufinalni završni turnir u Bjeljini.

Slavlje protiv Kengura

U prvoj utakmici igranoj protiv košarkaška Kengura naši mladići su upisali pobjedu 87:78.
Prvo poluvrijeme “mali žuti” završavaju s 10 poena minusa, ali uspijevaju preokrenuti susret u svoju korist. Josip Ramljak postigao je 32 poena, čemu je dodao 7 skokova i 5 asistencija, Ante Kovač je postignutim 17 poena pridodao čak 24 fantastična skoka.

Nesretan poraz protiv Budućnosti

Sljedeći dan za protivnika su imali KK Budućnost. “Žuti” puno bolje otvaraju utakmicu i imaju konstantnu prednost. Na poluvrijeme odlaze s četiri koša prednosti. Ipak, četiri osobne Ante Marasa i Ante Kovača su bili preveliki uteg ekipi za nastavak utakmice. Već u trećoj četvrtini su morali napustiti parket. No, tu problemima nije bilo kraja. Najbolji igrač Posušja i reprezentativac Hrvatske Josip Ramljak isključen je zbog prigovora. Bez četiri igrača iz prve postave nažalost nisu uspjeli privesti utakmicu kraju i izboriti finale. Najbolji kod domaćina bio je Đaković s 42 poena (trice 9/18).

Kadeti Posušja su ostavili srce na terenu, ali to na žalost nije bilo dovoljno i za dlaku su ostali bez finala.
Čestitamo im na borbenosti i dobroj igri i želimo još više sreće dogodine.