Košarkaši ključni turnir otvorili senzacionalnom pobjedom nad Slovenijom

Hrvatska košarkaška reprezentacija na najbolji je način otvorila olimpijski kvalifikacijski turnir u Pireju. IzabraniciKošarkaši ključni turnir otvorili senzacionalnom pobjedom nad Slovenijom uvjerljivo su svladali Sloveniju sa 108:92 (31:16, 23:25, 39:27, 15:24).

Hrvatska je izvrsno ušla u dvoboj. Nakon početnih 2:1 za Sloveniju, prešla je u vodstvo i u petoj minuti imala prednost 13:4. Izvrsnu prvu četvrtinu, u kojoj su vodili i s 19 razlike, naši su košarkaši dobili s čak 16:31. U izjednačenoj igri je prošla druga četvrtina, a Hrvatska je na poluvrijeme otišla s +13 (54:41). U istom su ritmu naši nastavili u drugom dijelu. U završnici treće četvrtine povećali su prednost na 81:60 kad je zbog problema sa semaforom u dvorani uslijedio polusatni prekid. Nakon njega Hrvatska je u još višoj brzini nastavila dvoboj i došla do prednosti od 25 poena. U posljednjoj četvrtini Hrvatska je imala i +29 (73:102) te mirno privela susret kraju.

Hrvatske strijelce predvodio je Goran Filipović s 21 poenom, a Dario Šarić je uz 19 poena postigao i deset skokova i deset asistencija. Kod Slovenije Luka Dončić 26 poena.

Sutra Hrvatska igra protiv Novog Zelanda, a u drugoj skupini su Grčka, Egipat i Dominikanska Republika.