REMI NA MOKROM DOCU

Nogometaši Posušja i Širokog Brijega podijelili su bodove u susjedskom u sklopu 11. kola Premijer lige BiH. Nakon velike drame rezultat je na kraju glasio 2:2.

Ova dva kluba nakon 12 godina i četiri mjeseca odigrala su jednu službenu utakmicu koja je izazvala veliko zanimanje ljubitelja nogometa u cijeloj Hercegovini. A atmosfera na Mokrom Docu bila je sjajna uz dobro popunjene tribine navijačima oba kluba.

Prvu prigodu na utakmici kreirali su gosti iz Širokog Brijega u 5. minuti. Obšivač je poslao dugu loptu prema Mujanu, koji je iz prvog dodira krasno petom poslao loptu prema Blagaiću, ali on je šutirao preko gola. Osam minuta kasnije na drugoj strani Ilinković je napravio odličan prodor te proigrao Leku koji je slabašnim udarcem iskosa tek zagrijao gostujućeg vratara Miškića.

Široki je nakon toga uspostavio kontrolu i posjed lopte, ali dugo smo čekali na neka veća uzbuđenja.

U 23. minuti domaći su u kombinaciji Dominik i Luka Begić iskreirali jednu akciju, gdje je ovaj potonji pao u šesnaestercu gostiju nakon dvoboja s Obšivačem, ali sudac Mateo Musa je bez previše razmišljanja pokazao da se igra nastavi.

Dvije minute kasnije na drugoj strani Vukoja ubacio, a Galić je nespretno boksao loptu i omogućio Juriću da je pospremi u praznu mrežu, ali on je šutirao preko gola.

A još dvije minute kasnije, jako dvojbena situacija u šesnaestercu domaćih. Blagaić je sjajno kroz sredinu proigrao Vujinovića, koji nakon toga trese mrežu domaćih, ali pomoćni sudac je podigao zastavicu pa pogodak napadača Širokog nije priznat. Na TV kamerama ova odluka se čini dosta dvojbenom.

U 33. minuti, Brekalo je ubacio s lijeve strane, ali napadač Širokog Vujinović je vrlo loše reagirao i njegov udarac je otišao preko gola. 10 minuta kasnije, nakon oštrijeg starta nad Blagaićem s lijeve strane, Posušani kreću u kontru, Brekalo na kratko uzima loptu i brzo je gubi, Zvonimir Vukoja se nakon toga sjurio prema šesaestercu gostiju. Njegov udarac je izblokiran, a na loptu je natrčao Serdarušić koji šutirao za malo pored gola. Minutu kasnije nakon dobre akcije Mujana, Vukoje i Blagaića, 10ka Širokog šutira ravno u Galića i to je bilo sve za prvo poluvrijeme.

Na odmor se otišlo bez golova i u jednoj mreži.

Početkom drugog dijela, točnije u 49. minuti, Posušje je povelo. Tomislav Barišić je snažno šutirao s nekih 20ak metara i pogodio vratnicu, a na odbijenu loptu natrčao je Luka Begić i pospremio je u gornji lijevi kut vratara Miškića.

Stručni stožer Širokobriježana odmah nakon toga reagira dvostrukom izmjenom. U igru su ušli Llanos i Ćavar umjesto Vujinovića i Blagaića. Ubrzo nakon toga upravo se Llanos našao u dobroj prigodi, iz okreta je šutirao preko gola. Nakon toga se igra jedno kraće vrijeme umirila. U 61. minuti domaći su zamalo udvostručili vodstvo. Z. Vukoja je progirao Leku, ali njegov udarac odlazi svega nekoliko centimetara pored gola Miškića i može se reći da je Široki u ovoj situaciji imao dosta sreće.

Ali samo tri minute kasnije, Posušje dolazi do drugog gola. Nakon velike gužve u šesnaestercu gostiju, prvo je izblokiran udarac Leke, ali lopta dolazi do Zvonimira Vukoje koji je posprema u mrežu za 2:0 na semaforu. Vukoja nije htio slaviti pogodak iz poštovanja prema bivšem klubu.

Danas poprilično indisponirani Široki se nakon toga malo budi i samo nekoliko minuta kasnije na drugoj strani Zvonimir Begić šutira za malo pored gola nakon dobre akcije. Većih uzbuđenja nakon toga nije bilo sve do 78. minute.

Tada je Brekalo srušio Ćavara na rubu šesnaesterca domaćih, a sudac Musa je pokazao na bijelu točku. Loptu je uzeo Tonći Mujan i sigurno matirao Galića za 2:1 semaforu. Napadaču Širokog ovo je bio prvijenac u dresu Širokog nakon tri odigrane utakmice od kad je stigao. Široki je nakon toga bacio sve karte u napad.

To im se isplatilo u 90. minuti. Tonći Mujan je tada pogodio za 2:2 i Široki u samoj završnici stigao do vrijednog boda.

U idućem kolu Posušje će dočekati Velež, dok Široki ide u goste Zrinjskom, a prethodno će ova dva kluba odigrati utakmicu 1/16 finala Kupa BiH u srijedu. Posušani idu u goste Travniku dok Široki gostuje Slobodi iz Mrkonjić Grada.