Krvnici Hrvatske su u finalu Eura! Portugal konačno odigrao pravu utakmicu i izbacio Wales

Portugal je prvi finalist Europskog prvenstva u Francuskoj! Portugalci su večeras u Lyonu svladali Wales s 2:0 i drugi put u povijesti će se boriti za europsko zlato.

Portugal je pobjedu izborio blitzkriegom početkom drugog dijela. U 50. minuti zabio je Ronaldo, a tri minute kasnije posao je dovršio Nani. Obojici je to bio treći pogodak na ovom Euru (vodeći je Griezmann s četiri), dok se Ronaldo s devet golova na svim EP-ima izjednačio s danas vodećim Michelom Platinijem. U finalu će loviti rekord.

Bilo je to poluvrijeme s dva različita lica. U prvom se igralo dosta slabo, dok smo u drugom, osim dva pogotka, vidjeli i nekoliko prilika. Portugalci nisu mijenjali svoju igru, ponovo su igrali zatvoreno i bez previše rizika.

Na taj su način i došli do polufinala. Hrvatsku su u osmini finala izbacili pogotkom u 117. minuti (1:0), a nakon toga su prošli Poljsku na jedanaesterce. Zanimljivo, da im je ovo prva pobjeda na ovom Euru u 90 minuta jer su skupini upisali tri remija.

Ovo im je bio peti put da igraju u polufinalu europskih prvenstava, a drugi put su u finalu. 2004. su pred svojim navijačima izgubili finale od Grčke s 1:0.

Walesu je ovo bio prvi nastup na Euru i prvi su debitant koji je nakon Švedske 1992. prošao među četiri najbolje momčadi. Danas nisu mogli računati na kartonirane Aarona Ramseya i Bena Devisa i taj je hendikep očito bio prevelik.

Portugal će u finalu igrati protiv pobjednika između domaćina Francuske i Njemačke. Taj se susret igra sutra, dok je finale u nedjelju u 21 sat.

vecernji.ba/Foto: Reuters