KUP BIH: Prvijenac Barišića za Zrinjski, Široki izbacio Sarajevo!

U sjeni 2. kola lige prvaka na BiH travnjacima igrala se osmina finala državnog kupa.

Najatraktivniji par na papiru i par koji je privukao najviše pažnje bio je onaj na Pecari između domaćina Širokog Brijega i Sarajeva. Potvrdilo se sve i na terenu, bila je to prava drama. Bilo je svega od lijepog nogometa do ružnih scena. U početku dvoboja nestalo je na stadionu struje pa je dvoboj na kratko bio prekinut. No u igri više pokaziva domaćin i preko Ćorića u 30′ minuti dolazi u vodstvo. Bude se gosti iz Sarajeva nakon toga i preokreću rezultat, golovima Šabanovića u 36′ i Habibovića u 59′ vode 2:1. Nije se Široki predao te su u 75′ golom Kovačića izjednačili na 2:2. Nakon toga slijedi još jedan prekid, ovog puta je trajao 20 minuta a krivci su navijači. Ružne scene koje nogometu ne trebaju. Kada su se igrači vratili na teren Široki je odmah poveo, prekrasan pogodak u 76′ zabio je Enin za ispostavilo se konačnih 3:2. Izdržao je domaćin do kraja i sačuvao rezultat unatoč tome što su nakon jednog naguravanja igrača u 85′ ostali s 10 igrača, crveni karton zaradio je Franjić.

Široki je imao lošiji start u ligi ove sezone no nakon prvenstvene pobjede za vikend nad Zrinjskim i ovim plasmanom u četvrtfinale kupa preko Sarajeva mogu biti optimisti.

Od naših Posušana Josip Barišić igrao je do 75′, dok je Zlomislić ostao na klupi.

U ostalim susretima osmine finala nije bilo iznenađenja, uz Široki Brijeg među 8 najboljih prošli su još: Zrinjski, Željezničar, Tuzla City, Borac, Olimpic, GOŠK i Kakanj.

Izdvojimo utakmicu Zrinjski:Sloboda koja je završila 2:0 za Mostarce. Odradili su to igrači Zrinjskog rutinski, poveli su golom Kunića u 27′ minuti a drugi gol djelo je našeg Posušana Tomislava Barišića koji je udarcem iz daljine u 36′ postavio konačnih 2:0. Barišić koji igra na poziciji desnog beka ovog ljeta je došao u Zrinjski iz Dinama 2 te je nakon nekoliko dobrih nastupa u prvenstvu danas upisao i prvi pogodak za novi klub. Čestitamo Tomi i želimo puno sreće u nastavku.