LANDEKA S DVIJE ASISTENCIJE I GOLOM ZA POBJEDU PROTIV FINSKE BRILJIRALA NA CYPRUS WOMEN´S CUPU

Nakon neriješenih 1:1 s Meksikom u prvom kolu međunarodnog turnira u ciparskoj Larnaci, hrvatska ženska nogometna reprezentacija sastala se u drugom kolu s Finskom, a izabranicama Mate Prskala to je ujedno bio i posljednji nastup na Cyprus Women’s Cupu.

Finska je preko Rantale i Oling stekla dva pogotka prednosti u prvih 20 minuta utakmice, no Rudelić je ubrzo smanjila hrvatski zaostatak, da bi Lojna prije odlaska na odmor izjednačila na 2:2. Oba puta asistencije je upisala Iva Landeka.

Za potpuni preokret i veliku pobjedu Hrvatske pobrinula se upravo kapetanica Landeka u 56. minuti dvoboja.

U drugom nedjeljnom susretu reprezentacije Meksika i Slovačke remizirale su 2:2, a konačni će poredak biti poznat nakon trećeg kola, u kojemu je Hrvatska slobodna. Tada se sastaju Meksiko i Češka te Slovačka i Finska, a Hrvatska je zasad vodeća na tablici, zahvaljujući jedinoj pobjedi u prva dva kola, uz čak tri remija.