LIGA PRVAKA: Penali kobni za PSV, Atletico Madrid se plasirao u četvrtfinale Lige prvaka!

Ekipa Atletico Madrida je nakon velike drame izborila plasman u četvrtfinale Lige prvaka. Jorgandžije su boljim izvođenjem jedanaesteraca izbacili PSV i proslavili veliku pobjedu.

Domaći tim u prvom poluvremenu propustio je nekoliko solidnih prilika preko Griezmanna i Godina, dok su gosti iz Nizozemske prijetili preko Van Ginkela.

Ipak, većih uzbuđenja nije bilo sve do 58. minute, kada je PSV propustio zlatnu priliku dolaska do gola.

Jan Oblak sjajnom intervencijom skrenuo je loptu u stativu nakon udarca Jurgena Locadia. Nastala je gužva pred golom Atletica, ali se ni Luuk de Jong nije snašao najbolje, pa je ostalo 0:0.

Taj rezultat bio je aktivan i po okončanju regularnih 90 minuta, ali i dodatnih pola sata. Obzirom da je i prva utakmica ova dva tima odigran u Eindhovenu okončan najnepopularnijim rezultatom, pristupilo se izvođenju jedanaesteraca u kojem je klub iz Madrida prošao dalje u natjecanje Lige prvaka.

Dostojan oproštaj Kijevljana

Manchester City nije dozvolio nikakva iznenađenja niti uzbuđenja u uzvratu te suvereno prolazi među osam najboljih momčadi Lige prvaka…
Domaćini su pitanje prolaska riješili još u Kijevu, a danas se nisu posebno potrudili da svojim navijačima prirede nogometnu predstavu za pamćenje. Čak naprotiv, bila je ovo uspavanka velikih proporcija, ali City ništa nije prepustio slučaju.

Kako je istaknuto u samom uvodu malo toga smo vidjeli od ove dvije momčadi. City ništa nije ni trebao pokazati, a gosti jednostavno nisu imali snage da ozbiljnije dovedu u pitanje prolazak Cityja. Jedino što se može izdvojiti iz prvog dijela su mogući problemi za City u vidu ozljeda Kompanyja i Otamendija koji su morali napustiti igru već u ranoj fazi utakmice.

U nastavku Kijevljani i dalje imaju blagu inicijativu u posjedu lopte, ali te se ne može nazvati ni jalovom inicijativom. Jednostavno, nisu pronašli nikakav način da ugroze vrata domaćina. Najbolju situaciju na utakmici imao je Jesus Navas u 61. minuti susreta kada je njegov udarac pogodio vratnicu.

Dvije minute kasnije, Kijevljani su konačno uputili udarac prema Hartu, ali Jarmolenkov udarac nije ozbiljnije ugrozio Engleza na vratima Cityja. Petnaesak minuta prije kraja susreta, svoj udarac okušao je i Yaya Toure, ali i Šovkovskij pokazuje dobre reflekse.

Do kraja susreta nismo vidjeli ništa vrijedno spomena, City je svoj cilj ispunio i s nestrpljenjem očekuje ždrijeb četvrtfinala. U Manchesteru se nadaju kako će konačno napraviti veći iskorak u ovom natjecanju, a dobar ždrijeb im u tome može uvelike pomoći.