Marić postigao deveti gol sezone, Begić asistent u derbiju Dalmatinske zagore

I dalje nastavljamo pratiti nastupe naših Posušana koji su angažirani u nogometnim klubovima u BIH i inozemstvu.

Josip Barišić je predvodio Široki Brijeg na gostovanju u Tuzli kod Slobode u velikoj pobjedi od 3:0 u okviru 12. kola Premijer lige BiH. Luka Lučić odradio je cijeli susret za Zrinjski u prvom domaćem porazu protiv Sarajeva od 1:3.

Orenburg je neočekivano ispustio dva vrlo bitna boda kod kuće protiv Kurska u borbi za vrh. Utakmica je završila 1:1. Silvije Begić ponovno je odigrao svih 90. minuta.

U 12. kolu Prve nogometne lige Federacije BiH Čapljina je na domaćem terenu odigrala “mršavih” 0:0 protiv Igmana. Standardan u ekipi domaćih bio je Nikola Leko.

silvije begis 7

Lučko je u 13. kolu 2. HNL kod kuće remizirao protiv Dugopolja 0:0, a u 90. minuta Tomislav Barišić je uspio zaraditi žuti karton.

Derbi 9. kola Dalamtinske zagore odigrali su Croatia (Z) i Kamen iz Ivanbegovine. Domaćin je bio uvjerljiv s 3:0. Zvonimir Begić bio je asistent i zajedno s Antom Darijem Stipićem odradio cijeli susret, dok je Ante Serdarušić odigrao 46. minuta. Svih 90 minuta odigrao je i Paško Čuljak u porazu svog Zmaja kod kuće od Jadrana LP u pravoj golijadi (3:4).

Primorac iz Biograda je slavio i u ovom kolu kod kuće protiv GOŠKA s 3:1. Ponovno je bio nezaustavljiv Nikola Marić koji je golom načeo goste u 3. minuti. Ovo mu je bio devet gol sezone u isto toliko odigranih utakmica te je najbolji strijelac lige.

Osijek II je na gostovanju u Bjelovaru izgubio 2:1, a među vratnicama gostiju bio je Luka Kukić.