Messijev show za veliki korak Barcelone prema finalu Lige prvaka!

Još jedna fanrastična večer Lionela Messija dovela je Barcelonu na korak do plasmana u finale Lige prvaka. Barcelona je s visokih 3:0 u prvom polufinalnom dvoboju slavila protiv Liverpoola…

Očekivali smo odličnu utakmicu između Barcelone i Liverpoola i nismo ostali razočarani. Obje momčadi su imale svojih prilika, Liverpool je možda prividno bio bolja momčad ako gledamo 90 minuta, ali gosti su previše promašivali. S druge strane, Barcelona je bila predvođena sjajnim Leom Messijem koji je praktički sam donio svojoj momčadi vjerojatni prolaz u finale Lige prvaka.

Sjajno je počelo, od prve minute bilo je vidljivo kako su obje ekipe došle po puni plijen i pretjeranog kalkuliranja nije bilo. Domaće je malo iznenadila igra Liverpoola koji je krenuo s vrlo visokim presingom.

Obje ekipe imale su dobrih prilika, no obrane su još uvijek bile na visini zadatka. Ipak, jedna greška obrane bila je dovoljna da Barcelona postigne pogodak. Jordi Alba sjajno je ubacio, Joel Matip potpuno zaboravio na Luisa Suareza koji mu se iskrao iza leđa i klizećim startom zabio za 1:0.

Pogodak nije pretjerano uzdrmao Liverpool koji je nastavio s prilično hrabrom i ofenzivno orijentiranom igrom. U 35. minuti Jordan Henderson fantastično je proigrao Sadija Manea, ali Senegalac je iz stopostotne šanse poslao loptu preko gola. Do kraja prvog dijela, promjene rezultata više nije bilo, a Barcelona je mogla biti zadovoljna rezultatom.

U nastavku susreta, Liverpool je izgledao bolje. Neuobičajeno je bilo gledati povučenu Barcelonu koja je rjeđe bila u suprotnoj polovici nego u vlastitom šesnaestercu. Već nakon dvije minute nastavka, Marc-Andre Ter Stegen fantastično je obranio udarac Jamesa Milnera. Par minuta kasnije, vršcima prstiju njemački vratar spasio je Barcelonu obranivši silovit udarac Mohameda Salaha.

U 59. minuti, Milner je mogao donijeti Redsima izjednačenje. Potpuno sam bio je veznjak Liverpoola na rubu šesnaesterca, očekivalo se da će natrčati na loptu i silovito potegnuti, no njegov udarac išao je točno u ruke vratara Barcelone.

Nije Barcelona imala rješenje za ofenzivnu igru gostiju, pa smo čak vidjeli i prilično nevjerojatan podatak o posjedu koji je bio u korist Liverpoola. No, nažalost po goste, ne pobjeđuju uvijek bolji. U 75. minuti, Lionel Messi je sve napravio, proigrao Suareza koji iz stopostotne šanse puca koljenom i pogađa gredu, ali lopta se odbija točno na prsa Argentinca koji bez problema pogađa praznu mrežu.

Barcelona je osjetila da je Liverpool potonuo i krenula s novim pritiskom. Ako Barcelona nije bila na razini tijekom večerašnjeg susreta, sjajan je bio Messi, a ono što je napravio u 82. minuti bila je nova potvrda genijalnosti Argentinca. Pogodio je Messi s više od 25 metara iz slobodnog udarca u same rašlje i čak niti Alisson koji je fantastičnom paradom pokušao obraniti, nije došao blizu lopte.

Barcelona je vodila s 3:0 iako ni sama nije znala kako, odnosno mogla je zahvaliti Messiju na tako velikoj i objektivno nezasluženoj prednosti. No, Liverpool može žaliti za brojnim promašajima. Samo dvije minute nakon trećeg pogotka, Roberto Firmino je iskoristio grešku obrane Barcelone, odlično pucao, ali s crte je loptu izbio Ivan Rakitić. Lopta se odbila do Salaha koji s par metara puca, ali pogađa stativu.

Do kraja susreta Liverpool je nemoćno pokušavao doći do pogotka, dok je Barcelona mogla potpuno potopiti goste. Dvije kontre tri na jedan su imali domaći, ali prvo Suarez, a onda kasnije i u posljednjim sekundama Ousmane Dembele nisu uspjeli poentirati za 4:0.

Rakitić je odigrao svih 90 minuta i bio vrlo dobar, a u 82. minuti je spasio s crte udarac Firmina. S druge strane, Dejan Lovren proveo je svih 90 minuta na klupi za pričuve.