Mladi Hrvati očekivano svladali San Marino u kvalifikacijama za Euro u Poljskoj

Hrvatska mlada reprezentacija uvjerljivo je slavila protiv San Marina u uzvratnom dvoboju kvalifikacija za Europsko prvenstvo u Poljskoj. Po završetku prvog poluvremena mladi Hrvati imali su prednost od dva pogotka, a u drugom dijelu susreta tu su prednost udvostručili…

Prema očekivanjima, mlada nogometna reprezentacija upisala je novu pobjedu na svom kvalifikacijskom putu za Euro, koje se 2017. godine igra u Poljskoj. Izabranici Nenada Gračana s lakoćom su, u uzvratnom dvoboju u Šibeniku, svladali San Marino.

Hrvatska je povela već u 12. minuti. Strijelac prvog pogotka bio je Alen Halilović, član španjolskog Sportinga. Na asistenciju Josipa Radoševića Halilović je poslao loptu u mrežu uz desnu vratnicu i odveo Hrvate do vodstva.

Drugi pogodak uslijedio je minutu prije kraja prvog dijela susreta kada je protivničku mrežu zatresao Antonio Milić.

Lijepu akciju samo dvije minute nakon početka drugog dijela susreta odigrali su domaćini i povećali vodstvo na 3:0. Halilović je sjajno izigrao protivničke igrače van šesnaesterca, dodao Dini Mikanoviću koji je vidio imenjaka Perića, proslijedio mu loptu, a ovaj ju je glavom pospremio u mrežu.

Svega tri minute kasnije uslijedio je novi pogodak. Autor četvrtog gola bio je Marko Pjaca. Nadmudrio je protivničku obranu, pucao iskosa, a nemoćan je među vratnicama bio gostujući vratar Elia Benedettini. Pjaci je ovo prvi pogodak u ovom kvalifikacijskom ciklusu.

Mladi hrvatski reprezentativci nastavili su s dominacijom do kraja susreta, no rezultat je ostao 4:0.

Nakon ove pobjede, Gračanove izabranike u utorak, 17. studenog, očekuje susret u Rijeci protiv Španjolske, daleko ozbiljnija provjera u odnosu na ove srijede odigran dvoboj. Hrvatska u ovom trenutku drži prvo mjesto grupe 6 sa stopostotnim učinkom. U četiri utakmice osvojila je maksimalan broj bodova.