Asistencija Modrića u pobjedi Reala u Dortmundu, Porto i Tottenham uvjerljivi u gostima

U reprizi finala iz 2004. godine Porto je reprizirao i rezultat protiv Monaca, na stadionu Louis II Portugalci su slavili s uvjerljivih i zasluženih 3:0. Neočekivano indisponirani bili su domaćini, kada Radamel Falcao nije golgeterski raspoložen mreže protivnika prvaka Francuske se ne tresu.

Obraz domaćinima, barem kada su u pitanju skupine G i H, osvjetlao je Bešiktaš svladavši RB Leipzig u njihovom prvom europskom gostovanju s 2:0.

Borussia Dortmund se nakon dva odigrana kola u skupini H Lige prvaka nalazi u poprilično teškoj situaciji. Nakon poraza od Tottenhama u prvom kolu, Borussia je na svojem Signal Iduna Parku s 3:1 izgubila od Real Madrida. Sjajne su predstave pružili Cristiano Ronaldo i Gareth Bale u prvoj pobjedi Reala u sedmom dolasku u Dortmund.

Sjajnu europsku, ali i prvenstvenu formu potvrdio je Tottenham. Nakon domaće pobjede 3:1 protiv Borussije Dortmund momčad Mauricija Pochettina s uvjerljivih je 3:0 svladala APOEL na Cipru.

Liverpoolu bod u Moskvi u dvoboju Pašalića i Lovrena, City slomio otpor Šahtara

Liverpool je propustio priliku odnijeti sva tri boda iz Moskve. Bio je bolji protivnik, stvorio puno više prilika, ali na kraju se morao zadovoljiti tek remijem 1:1.

Sevilla nije imala problema s Mariborom, očekivano rutinski slavila je s 3:0, a junak domaćina bio je Wissam Ben Yedder. Francuz je postigao sva tri pogotka i najzaslužniji je za pobjedu Seville.

Manchester City odnio je pobjedu protiv Šahtara, ali nije imao jednostavan zadatak. 45 minuta Šahtar se vrlo kvalitetno branio i City je vrlo teško dolazio do pravih prilika, no u drugom dijelu ipak je uspio pronaći rješenje i doći do tri boda.
U 48. minuti Kevin De Bruyne postigao je vrlo lijep pogodak, zakucao je loptu u gornji kut gola Pjatova za 1:0.

Očekivano efikasan dvoboj u Napulju gdje je Napoli s 3:1 svladao Feyenoord. U pobjedi domaćina sudjelovao je i Marko Rog koji je dobio priliku od 73. minute umjesto Josea Callejona.