NASTAVLJA SE INTEROVA RAPSODIJA: Peta pobjeda u nizu bez primljena gola

ŽNK Inter iz Posušja nakon nepotpuno odigranog 9. kola u Prvoj ligi FBiH zauzima drugo mjesto sa samo bodom zaostatka za vodećim Liberom, koji kod kuće dočekuje ekipu Respekta.

Posuške nogometašice danas su na Mokrom Docu bez većih problema savladale ŽNK Brotnjo iz Čitluka rezultatom 3:0.

Inter je poveo već na samom otvaranju utakmice u 8. minuti uigranom akcijom nakon prekida. Ana-Marija Ćesić izvrsno je proigrala Martu Landeku koja snažnim udarcem s 11 metara “para” mrežu gostiju.

Inter je nastavio s napadima i velikim posjedom lopte, a do povećanja vodstva došli su u 37. minuti. U glavnoj ulozi bila je Ćesić koja se u stilu Messija prošetala kroz vezni red Čitlučanki te jakim udarcem, uz pomoć gostujuće obrambene igračice, prevarila vratarku Ivanu Hrkać.

Sa sjajnom igrom posuške nogometašice su nastavile i u drugom dijelu, iako im je u završnici nedostajalo malo više koncentracije. Ipak, do trećeg gola dolaze u 71. minuti utakmice. Nakon jednog šuta sa desne strane Hrkać vrlo dobro brani, ali odbijanac dolazi do snalažljive Ćesić koja loptu sigurno posprema u mrežu gostiju za svoj drugi pogodak na utakmici.

Inter iz kola u kolo diže formu i u posljednjih pet utakmica niže isto toliko pobjeda, a da nije primio gol. Jedno vrijeme zauzimali su tek sredinu tabele, ali su se konsolidirali, te su sada jedan od glavnih kandidata za ulazak u Premijer ligu. Iako, kako tvrde iz kluba, to im nije prioritet. Bitno im je da cure uživaju u nogometu i međusobnom druženju.