Navijači Veleža prekinuli utakmicu s Borcem: U tunelu zapaljen automobil suca Topalovića!

Utakmica 10. kola Premijer lige BiH između Veleža i Borca na stadionu Rođeni u Vrapčićima prekinuta je u 83. minuti, nakon što je kapetan Banjalučana Stojan Vranješ iz jedne brze kontre zabio drugi pogodak za vodstvo gostiju 2:0.

U tom trenutku u pravom stampedu pored nemoćnih redara na teren je utrčala supina huligana koji su jurili za sucima. Nogometaši Veleža stali su uz igrače Borca i korektno ih zaštitili od eventualnih napadača. Suci su uspjeli u pravom stampedu pobjeći u svlačionicu. Igrači obje momčadi ostali su na terenu još desetak minuta dok i njima nije postalo jasno da nastavka utakmice neće biti, premda su se napadači brzo povukli s travnjaka.

Velež će prema svemu sudeći izgubiti susret 0:3, a čeka ga i novčana kazna zbog slabe organizacije utakmice, jer je i prije prekida bilo izgreda na tribinama, paljene su bengalke, a pri izlasku s terena na kraju prvoga poluvremena suci i gosti gađani su s tribina raznim predmetima. Čini se da je nezadovoljstvo na tribinama krenulo od samog početka utakmice. Sudac Sabrija Topalović iz Zenice start Zakarića na Radoviću u šesnaestercu Borca nije okarakterizirao prekršajem za jedanaesterac, a u 17. minuti nakon što je kapetan gostiju Vranješ rukama povlačio domaćeg stopera Isića i pao Topalović je umjesto prekršaja za Velež dosudio slobodan udarac za Borac iz kojeg je Vranješ postigao vodeći pogodak.

Naravno, sve to nije razlog za utrčavanje publike u teren. Na taj način nanesena je velika šteta Veležu i njegovu prvom čovjeku Šemsudinu Hasiću koji je velikim naporima trasirao put postavljanja kluba na zdrave noge. Predsjednik Veleža i ranije je vlastitim navijačima zamjerao upotrebu zabranjene pirotehnike, a suparništvo s Borcem koje je izašlo iz sportskih okvira vuče korijen iz prošle sezone kada je u Banjoj Luci sudac Miloš Gigović iz Gradiške drastično oštetio Velež.

Medijska hajka protiv banjalučkog kluba pumpala se u ostatku sezone iz Sarajeva jer se znalo da će na čelo NS BiH doći predsjednik Borca Vico Zeljković. S uvjerenjem da je Borac do naslova prvaka stigao pod utjecajem predsjednika NS BiH Vice Zeljkovića, koji je u rodbinskoj vezi s političkim liderom Republike Srpske Miloradom Dodikom, a uz pomoć sudaca ušlo se u novu sezonu u koju je Borac vrlo loše krenuo.

I doista Borac je imao “natezanje” suca Admira Musića prošle subote protiv Širokog Brijega, a sad i protiv Veleža. Veliko nezadovoljstvo vođenjem natjecanja izražavali su i do sada osim Veleža još sarajevski klubovi Sarajevo i Željezničar, te tuzlanski, Sloboda i Tuzla City, koji traže osnivanje Udruženje klubova koje bi preuzelo vođenje natjecanja d saveza. U tome imaju podršku dijela javnosti, ali ne i ostalih klubova.

Prekid u Mostaru veliki je udarac i Premijer ligi BiH i Nogometnom savezu BiH i vidjet ćemo kako će se sve dalje razvijati u zemlji u kojoj je sport samo slika duboke političke krize, piše Miljenko Karačić, novinar Sportskih novosti.

Navijači presreli automobil sudca Topalovića i zapalili ga bakljama nakon utakmice u Mostaru

Nakon prekinute utakmice između Veleža i Borca glavni sudac utakmice Sabrija Topalović napadnut je u blizini Jablanice zajedno sa svojim pomoćnicima.

Do napada je došlo u tunelu Lendava, gdje je prema prvim informacijama presreten automobil u kojem se nalazio Topalović, a nakon toga je zapaljen.

“U utorak navečer, oko 23:45 sati u tunelu Lendava presretnuto je vozilo marke Mercedes u kojem su se nalazili A. Š. (1982.), S.T. (1983.) i A.A. (1971.). Napadači su palicama razbili stakla i ubacili baklju u automobil. Tom prilikom lakše tjelesne ozljede zadobila je osoba A.A. kojoj je liječnička pomoć pružena u Domu zdravlja Jablanica. Napadači su pobjegli u vozilu marke Golf“, rečeno je za Klix.ba u Operativnom centru MUP-a HNK.