Njemačka nakon devet serija penala do plasmana u polufinale

Nogometaši Njemačke treći su polufinalisti Eura. Svladali su Italiju nakon boljeg izvođenja jedanaesteraca, a za to im je trebalo devet serija…

Najzanimljiviji i najjači četvrtfinalni par opravdao očekivanja. Ranije su ove godine ove dvije reprezentacije odigrale jednu prijateljsku utakmicu u kojoj je Njemačka slavila s visokih 4:1. Joachim Low večeras je odlučio kopirati Conteov 3-5-2 sastav sa Boatengom, Hummelsom i Howedesom kao igračima u zadnjoj liniji. U prvom smo poluvremenu ostali uskraćeni dobrog nogometa. Obje su momčadi igrale opreznije i nisu previše riskirale. Nakon pogotka Njemačke, utakmica se otvorila i počela opravdavati epitet najboljeg četvrtfinalnog para.

Nakon 15 je minuta Sami Khedira morao napustiti igru zbog ozljede, a zamijenio ga je Bastian Schweinsteiger. Nekih većih prilika nije bilo, bez opasne situacije po gol obiju momčadi. Uglavnom se vodila borba na sredini terena.

Nijemci su imali dvije solidne prilike krajem poluvremena. Prvo je udarac glavom Maria Gomeza otišao preko gola, da bi minutu kasnije Thomas Muller pucao s desetak metara, no udarac je bio slab i Buffon nije imao većih problema.

U nastavku su susreta Nijemci krenuli bolje. U 54. je minuti Muller opasno zaprijetio s ruba kaznenog prostora, no udarac je Alessandro Florenzi blokirao i skrenuo u korner.
Iako su prilazi golu bili većinom zatvoreni, Nijemci su iz naizgled nepovoljne situacije došli do šanse koji su pretvorili u gol. Strijelac je bio Mesut Ozil , a minuta 65.

Buffon je ostavio Italiju na životu dvije minute kasnije, kada je Gomezov pokušaj petom vrhovima prstiju uspio obraniti.

Talijani su prvu ozbiljniju priliku stvorili u 74. minuti kada udarac Graziana Pellea odlazi malo povrh gola. Dvije minute kasnije Boateng je igrao rukom u kaznenom prostoru, a Viktor Kassai je dosudio penal. Uspješan realizator bio je Andrea Barzagli. Ovo je bio prvi primljeni pogodak Njemačke na ovom prvenstvu.
Do kraja je još pokušao Mattia De Sciglio s dvadesetak metara, no udarac je završio u vanjskoj strani mreže. Utakmica je otišla u produžetke.

Sljedećih pola sata igre reprezentacije su se više trudile da ne prime pogodak, nego da ga postignu. Njemačka je početkom drugog produžetka zaprijetila preko Draxlera, kao i Italija preko Lorenza Insignea, no mreže su ostale netaknute. Posljednju je priliku u produžetku imao Ozil, no pucao je po sredini gola,a Buffon nije imao problema za obraniti.

Simone Zaza u drugoj je seriji penala pucao preko gola, a promašio je i Muller kojem je Buffon obranio slab udarac. U trećoj je seriji promašio Ozil, a u četvrtoj Graziano Pelle kod Talijana. Strijelac talijanskog pogotka Bonnuci ovaj je put promašio, Manuel Neuer je pročitao njegov udarac i odlično obranio. Zatim je i Schweinsteiger promašio kod Nijemaca, visoko preko gola.

Sve do devete serije strijelci su bili precizni, kada je Matteu Darmianu obranio Neuer, a Jonas Hector zabio za pobjedu Njemačke.