Nogometaši bez polufinala kupa, Sloga bolja!

Nogometaši Sloge Meridian slavili su protiv Posušja rezultatom 2:0 te s ukupnih 4:3 izborili plasman u polufinale Kupa Bosne i Hercegovine.

Posušje je prvo zaprijetilo u 17. minuti preko Rozića, a kazna za promašaj je stigla već u narednom napadu nakon što je Varga postigao fenomenalan pogodak s nekih 18 metara.

Deset minuta prije odlaska na odmor Sloga je udvostručila vodstvo nakon greške Marića. Redžić je bio uporan i na kraju je stigao do zasluženog gola. Ujedno je 2:0 bio i rezultat prvog poluvremena.

U nastavku je Posušje krenulo na sve ili ništa i stvorilo odličnu inicijativu koja je donijela velike šanse. No, realizacija je izostala, a hercegovački sastav u dva navrata nije imao sreće.

Dva puta se zatresao okvir gola Sloge. Prvo je Mandić u 62. minuti pogodio prečku, da bi se isto desilo i Maglici osam minuta prije kraja utakmice.

Sloga se uspjela obraniti, sačuvati prednost od dva gola i tako postati prvi polufinalista Kupa BiH, čime je nastavljena nevjerovatna sezona ekipe Vlade Jagodića.