PALA I CRNA GORA: Hrvatska sutra u derbiju protiv Španjolske za prvo mjesto

Hrvatska košarkaška reprezentacija slavila je i u trećoj utakmici na Eurobasketu, nakon pobjede protiv Mađarske i Rumunjske danas smo slavili protiv Crne Gore 76:72.

Iako je to prije utakmice bilo upitno, Crna Gora je krenula s najjačim snagama na parketu. I Rice i Vučević su započeli u startnoj petorci Crne Gore. Izbornik Petrović na teren je poslao petorku Ukić, Bogdanović, Tomas, Šarić i Planinić. Hrvatska je sjajno otvorila utakmicu, vrlo brzo došli smo do 15:0. Fantastični Bogdanović u prvim minutama prve četvrtine zabio je čak tri trice. Tri minute i pedeset sekundi trebalo je Crnoj Gori za prvi koš. Rice je pogodio tricu. Hrvatska igra pala je u zadnjih dvije minute prve četvrtine, Crnogorci su to znali iskoristiti i doći na -8 (25:17).

U drugoj četvrtini Dubljević je ponovno zabio tricu za Crnu Goru. Naši protivnici približili su se na -5. Crna Gora se vrlo brzo približila na tri koša zaostatka. Od minute odmora koju je pozvao Aco Petrović, Hrvatska je napravila +10. Crna Gora je dosta pala pred kraj druge četvrtine, a mi smo na odmor otišli s +12 (43:31).

Hrvatska je vrlo dobra krenula i u treću četvrtinu, pogađali smo neke otvorene šuteve, Šarić je do kraja treće četvrtine došao na 11 koševa, te je skočio na drugo mjesto je najboljih strijelaca Hrvatske. Šarić je u zadnjoj minuti treće četvrtine zabio slobodna bacanja za 60:50. Opet su nam uzeli skok pred kraja treće četvrtine, Crnogorci su imali i otvorenu tricu, ali su je promašili. Hrvatska u zadnju četvrtinu ušla s deset koševa prednosti (62-52).

Na polovici posljednje četvrtine Bogdanović je ubacio drugu tricu u nizu, ali odmah u sljedećem napadu Crnogorci uzvraćaju. Nešto više od dvije minute do kraja Hrvatska je imala devet koševa prednosti. U posljednjoj minuti vidjeli smo veliku borbu i s jedne i s druge strane, imali smo 75:72 i napad, Crnogorci su napravili prekršaj na Šariću, popularni Šiši imao je dva slobodna bacanja, pogodio je jedno za 76:72, na kraju se to ispostavilo i kao zadnji naš koš na utakmici. Hrvatska je u neizvjesnoj utakmici slavila protiv Crne Gore s +4 (76:72).

Najbolji u našim redovima bili su Bojan Bogdanović s 23 koša, Šarić je ubacio 14, a Tomas i Ukić dodali su po 9 koševa. Crnu Goru predvodili su Rice s 22 te Dubljević sa 17 koševa.

Pred Hrvatskom je sutra dvoboj protiv Španjolske.