Pobjeda košarkaša u prijateljskom ogledu

U pripremnoj utakmici uoči nastavka prvenstva sastali su se KK Posušje i KK Cetina Trilj.

I jednima i drugima je ova provjera dobro došla nakon zimske pauze i pred nastavak sezone u domaćim ligama.

Nakon nešto lošijeg početka žuti ubacuju u brzinu više i serijom trica ostvaruju veliku prednost do kraja poluvremena koje završava rezultatom 46:23. Iako se činilo da je utakmica riješena, čvrsti triljani su se uspjeli vratiti i odvesti utakmicu u neizvjesnu završnicu. Usprkos dosta lošijoj igri i padu koncentracije u drugom poluvremenu Posušje uspjeva doći do pobjede pobjedničkim šutom za 3 poena danas najboljeg Ante Leke. U pobjedu 73:71 Leko je ugradio 19 svojih koševa. Ante Ramljak dodao je 18, a Josip Ramljak je susret završio sa 16 poena.

Sljedeću nedjelju u utakmici 10. kola prvenstva Herceg-Bosne košarkaši Posušja dočekuju ekipu Busovače koja je u 1. kolu neugodno iznenadila i porazila žute.

Dodajmo još da su članovi škole košarke rođeni 2005. i 2006. porazili svoje vršnjake KK Širokog rezultatom 45:43, a pored te utakmice u Širokom Brijegu su također utakmicu odigrali i naši najmlađi, rođeni 2008., 2009., i 2010. godine, a većini njih je ovo bila prva utakmica.