POBJEDA ZA VRH: Na Mokrom docu pao Kupres

Nogometaši HŠK Posušje slavili protiv Kupresa s 4:0 u okviru 3. kola Druge Lige FBiH – Jug.

Prvo poluvrijeme je bilo iznimno loše i nije donijelo previše uzbuđenja na terenu. Posušje je nešto pokušavalo, ali su se gosti uspješno branili.

U drugom djelu potpuno druga priča. Od prve minute domaćin je krenuo po pogodak. Mario Bakula iz lijepe akcije postiže svoj prvi seniorski pogodak i dovodi Posušje do toliko željenog gola. Odmah iz sljedećg napada Posušje povećava rezultat preko Matea Bešlića. Nakon njega na scenu nastupa Jure Glavina koji sa svoja dva pogotka matira Kupres za velika i važna tri boda s kojima je Posušje zasjelo na vrh ljestvice s 3 pobjede iz 3 utkamice i gol razliku 9-0. Vratar Boris Baćak čak 270 minuta nije primio pogodak.

Pobjeda je još značajnija ako se zna da Slišković na raspolaganju nije imao nekoliko standardnih igrača.

Dodajmo da je susret pratilo oko 300-tinjak gledatelja.

U sljedećem kolu Posušje gostuje u Livnu, kod HNK Troglav 1918.

Posušje.net/Foto: Miljenko Karačić