Pobjede košarkaša Posušja

Proteklog vikenda KK Posušje je odigralo tri utakmice i ostvarilo tri pobjede.

U petak su najmlađe selekcije igrale utakmice protiv ekipe Široki II. Predkadeti su bili uvjerljivi svladali su goste sa 74:28, dok kadeti također bez većih poteškoća bili uspješni i pobjedili rezultatom 73:63.

Sinoć je KK Posušje gostovalo u Čitluku i unatoč nešto lošijoj igri nego inače, uvjerljivom razlikom su svladali domaću ekipu Brotnja.

Nakon izjednačene utakmice u prvoj četvrtini, žuti u drugoj prebacuju u brzinu više i na poluvrijeme odlaze s 11 poena prednosti.

Na početku drugog poluvremena se očekivalo da će doći do izražaja dosta veća kvaliteta gostujuće ekipe i da će Posušje prelomiti utakmici. Brotnjo koristi lošu igru gostiju i iznenađujuće smanjuje zaostatak i prelaze u vodstvo na kraju treće četvrtine.

Ipak se Posušje u posljednjem periodu budi i šutevima Ramljaka i Begića vraća prednost na svoju stranu koja je rasla i na preko 20 koševa. Najbolji strijelci Posušja u prvenstvu bili su to i večeras, Ante Ramljak sa 6 pogođenih trica sakupio je 36 poena, a Ante Begić dodao je 25. Kod domaćina najbolji je bio iskusni Mile Galić, nekadašnji igrač Posušja sa 18 koševa i 12 skokova.

U idućem kolu naši košarkaši dočekuju u reprizi prošlogodišnjeg finala momčad Čapljine, a mlađe kategorije gostuju u Rami.

Prije tih utakmica KK Posušje u kup utakmici dočekuje premijerligašku ekipu Širokog, višestrukog prvaka BiH, u pravoj poslastici za ljubitelje košarke.

Utakmica se igra u srijedu, 30.11. u GSD Posušje s početkom u 19:30.