Poraz hrabrih Vatrenih, Španjolcima četvrtfinale nakon produžetaka

Hrvatska nogometna reprezentacija nije se uspjela plasirati u četvrtfinale Europskog prvenstva nakon što je u susretu osmine finala u Kopenhagenu pred 25.000 gledatelja nakon produžetaka izgubila od Španjolske sa 3:5.

Nakon nevjerojatne drame i brojnih obrata, Furija je nakon produžetaka slomila Vatrene izborivši plasman u četvrtfinale.

Bila je to “luda” utakmica u kojoj su Vatreni poveli, Furija je uzvratila s tri gola u nizu, da bi Hrvatska golovima u 85. i 90+2. minuti uspjela izboriti produžetak. Nažalost, u dodatnih pola sata Španjolska je zabila dva gola za konačnih 5:3.

Hrvatska je povela u 20. minuti nakon nevjerojatnog autogola koji je na kraju pripisan Pedriju, iako je vratar Unai Simon bio krivac za gol, izjednačio je Sarabia u 38. minuti, Furija je preokrenula rezultat u 57. minuti preko Azpilicuete, a Španjolci su u 77. minuti poveli 3:1 golom Ferrana Torresa.

Tračak nade svjetskim doprvacima vratio je Mislav Oršić u 85. minuti, a ludilo na Parken stadionu izazvao je Mario Pašalić izjednačivši u drugoj minuti sudačke nadoknade na 3:3. Nažalost, Španjolci su se vratili u vodstvo u 100. minuti golom Alvara Morate, a samo tri minute kasnije Mikel Oyarzabal je zabio za 5:3.

Vatreni tako nii u svom četvrtom pokušaju nisu uspjeli ostvariti pobjedu u nokaut fazi natjecanja na europskim prvenstvima. Nakon što je prošla skupinu Hrvatska je dva puta poražena u četvrtfinalu, a na zadnja dva EP-a u osmini finala.

Španjolska će u četvrtfinalu igrati protiv pobjednika večerašnjeg susreta između Francuske i Švicarske. Utakmica je na rasporedu 2. srpnja u St Peterburgu.