Švicarska izbacila Francusku, Mbappe tragičar Tricolora!

Reprezentacija Švicarske priredila je veliko iznenađenje plasiravši se u četvrtfinale Eura nakon što je u susretu osmine finala u Bukureštu boljim izvođenjem jedanaesteraca 5:4 (3:3) pobijedila svjetske prvake Francuze!

Švicarska je povela golom Seferovića u 15. minuti, preokret je kreirao Benzema s dva pogotka u razmaku od dvije minute, u 57. i 59. minuti. Prednost Francuske povećao je Pogba u 75. minuti, no Seferović svojim drugim golom u 81. minuti te Gavranović u 90. minuti odveli su dvoboj u dodatnih pola sata.

U produžetku se rezultat nije mijenjao pa se pristupilo izvođenju 11-eraca prilikom kojega se u tragičara prometnuo Mbappe kojemu je u posljednjoj petoj seriji švicarski vratar Sommer obranio udarac.

Švicarska će u četvrtfinalu u petak od 18 sati igrati u Sankt Peterburgu protiv Španjolske koja je ranije u ponedjeljak u Kopenhagenu svladala Hrvatsku sa 5:3 nakon produžetaka.