Poskoci rasturaju – Anamarija Miličević najbolja kadetkinja

“2. Otvoreni kup FBIH” pod pokroviteljstvom korejskog Ambasadora održao se u subotu 11. studenog u Sarajevu. Na ovom natjecanju nastupilo je više od 500 natjecatelja iz Srbije, Crne Gore i BiH, a među njima i članovi TKD kluba „Poskok“ iz Posušja koji izborili ukupno pet medalja.

Taekwondo klub „Poskok“ iz Posušja nastupio je s pet natjecatelja u A klasi koji su se izborili za pet medalja: dvije zlatne, jednu srebrnu i dvije brončane.

Najuspješnija je bila Anamarija Milićević koja je kroz četiri uvjerljive pobjede rezultatima 2:0 u rundama došla do zlatne medalje u kategoriji do 51 kg i osvojila pehar za najuspješniju kadetkinju u A klasi.

Zlatnu medalju je osvojio i Marko Bakula s dvije pobjede u kategoriji mlađih kadeta do 30 kilograma. Srebrnu medalju s jednom pobjedom je osvojio Dominik Jukić u kategoriji juniora do 63 kg. Brončane medalje su osvojili Mija Begić u kategoriji mlađih kadetkinja do 27 kg i Šimun Topić u kategoriji kadeta do 53 kg koji je ostvario jednu pobjedu.

Posuške kadetkinje su osvijile ekipno treće mjesto, dok je posuški klub zauzeo odličnu šestu poziciju ukupnog poretka od 37 klubova koji su nastupili na turniru.

Posuške borce ovaj put je vodila trenerica Mihaela Senjak. Ovo je ujedno bila i posljednja proba posuških taekwondoaša pred nastup na Balkanskom prvenstvu koje se održava u Sarajevu krajem ovog mjeseca. „Čestitamo mladim sportašima i njihovoj trenerici na odličnim rezultatima na Kupu i želimo im puno uspjeha na nadolazećem Prvenstvu.“, priopćeno je iz TKD kluba „Poskok“ Posušje.