Select Page

Posušje i ove godine ima predstavnika na 49. FDK Omiš: Klapa “Zvizdan” prosla audiciju

Posušje i ove godine ima predstavnika na 49. FDK Omiš: Klapa “Zvizdan” prosla audiciju

Audicije za 49. Festival dalmatinskih klapa – Omiš 2015. održale su se po već ustaljenoj proceduri tijekom mjeseca ožujka i travnja.

Nakon održanih audicija u Zadru, Šibeniku, Splitu, Rijeci, Zagrebu, , Dubrovniku, na Korčuli, u Omišu i u Čapljini umjetnički ravnatelj festivala donio je odluku o tome tko su sudionici 49. Festivala dalmatinskih klapa u Omišu, po kategorijama i večerima.

Prema toj odluci sudjelovanje na 49. Festivalu dalmatinskih klapa osiguralo je 27 muških, 17 ženskih, 11 mješovitih i 10 klapa debitanata, a za Večer popularnih skladbi 10 klapa.

MUŠKE KLAPE (27)
1 Adriaticum (m) – Šibenik
2 Arti (m) – Lumbarda
3 Basca (m) – Baška Voda
4 Bošket (m) – Zagreb
5 Braciera (m) – Bol
6 Bunari (m) – Vodice
7 Dingač (m) – Korčula
8 Jacera (m) – Šibenik
9 Kaleta (m) – Zadar
10 Kampanel (m) – Zagreb
11 Komiža (m) – Komiža
12 Kožino (m) – Kožino
13 Kumpanji (m) – Blato na Korčuli
14 Kuntenat (m) – Korčula
15 Morbin (m) – Donji Humac
16 More (m) – Šibenik
17 Mriža (m) – Split
18 Munita (m) – Zadar
19 Pinguentum (m) – Buzet
20 Podvorje (m) – Kaštel Sućurac
21 Reful (m) – Split
22 Sebenico (m) – Šibenik
23 Stobreč (m) – Stobreč
24 Trebižat (m) – Trebižat
25 Vinčace (m) – Novi Vinodolski
26 Zrinski (m) – Vrbovec
27 Zvizdan (m) – Posušje
ŽENSKE KLAPE (17)
1 Amfora (ž) – Dubrovnik
2 Ankora (ž) – Podstrana
3 Armorin (ž) – Zagreb
4 Činkvina (ž) – Split
5 Čuvite (ž) – Šolta
6 Diva (ž) – Široki Brijeg
7 Fjoret (ž) – Tučepi
8 Kapric (ž) – Zadar
9 Kurjože (ž) – Podstrana
10 Narenta (ž) – Mostar
11 Oršulice (ž) – Vodice
12 Peružini (ž) – Pag
13 Stentoria (ž) – Daruvar
14 Škerac (ž) – Korčula
15 Štorija (ž) – Kaštel Kambelovac
16 Tamarin (ž) – Vranjic
17 Teranke (ž) – Pula
MJEŠOVITE KLAPE (11)
1 Alegria (mj) – Župa Dubrovačka
2 Basca (mj) – Baška Voda
3 Kampaneli (mj) – Donja Kaštela
4 Komiža (mj) – Komiža
5 Kurenat (mj) – Mljet
6 Maraška (mj) – Zadar
7 Podgora (mj) – Podgora
8 Pročulić (mj) – Smokvica
9 Signum (mj) – Čapljina
10 Slavić (mj) – Zagreb
11 Volat (mj) – Pučišća
KLAPE DEBITANTI (10)
1 Bistrica (m) – Marija Bistrica
2 Dalmari (m) – Maribor
3 Kolanjke (ž) – Kolan
4 Koprivnica (m) – Koprivnica
5 Krijanca (m) – Rab
6 Krunik (m) – Kučine
7 Lađarice (ž) – Sisak
8 Stivanja (ž) – Trogir
9 Sveti Luka (m) – Otok
10 Travertin (ž) – Trebižat (BiH)
KLAPE ZA VEČER POPULARNIH SKLADBI (10)
1 Filip Dević (m) – Split
2 Filip Dević (ž) – Split
3 Kapric (ž) – Zadar
4 Kolapjani (ž) – Sisak
5 Kuntenat (m) – Korčula
6 Kurenat (mj) – Mljet
7 More (m) – Šibenik
8 Podvorje (m) – Kaštel Sućurac
9 Pročulić (mj) – Smokvica
10 Štorija (ž) – Kaštel Kambelovac

fdk.hr

OGLASI

POSTANI DIO ŽKK POSUŠJE

ŽKK Posušje vrši UPISE u školu košarke! Sve zainteresirane djevojčice mogu se pridružiti našim...

Loading