Posušje i Široki na Pecari podijelili bodove

Posušje i Široki remizirali su na Pecari rezulatom 1:1.

Posušje bolje započinje utakmicu i već u sedmoj minuti bilježimo veliku priliku pred golom Josipovića. Boban je sjajno primio jednu dugu loptu, šutirao je s otprilike osam metara i to prilično dobro, ali Josipović nogom brani.

Domaći prijete u 13. minuti preko Bagarića, Kukić spašava goste iz Mokrog Doca. U 19. minuti maestralan pokušaj Kpana za domaće, iz voleja je sjajno šutirao, no lopta je pogodila mjesto gdje se spajaju prečka i stativa. Kakav bi to bio pogodak.

Tri minute kasnije slavlje gostiju. Fenomenalno je Boban uposlio Rozića koji s 14 metara, poput pravog napadača, pogađa mrežu domaće ekipe za 0:1.

U 28. minuti blokiran je pokušaj Ćavara, a u 38. minuti Bagarić propušta još jednu šansu za Široki.

Ipak, u 41. minuti domaćini dolaze do gola. Mašić je sjajno reagirao na centaršut i glavom je pogodio za 1:1 i rezultat prvog poluvremena.

U nastavku također dobar nogomet na Pecari. Josipović u 56. minuti zaustavlja Rozića, što je bila prva ozbiljna šansa u drugom poluvremenu.

Milanović je šutirao s 20 metara u 70. minuti, lopta ide pored gola. Pet minuta kasnije šansa za Široki, Kpan opet nije imao sreće. Nakon prečke sada je pogodio stativu. Odlično je šutirao s 20 metara, ali nije bio njegov dan.

Kpan je isprobao i udarac s 25 metara, Kukić brani bez problema.

Do kraja susreta nije bilo promjene rezultata i hercegovački derbi završio je bez pobjednika rezultatom 1:1, po bod za oba tima koji nastavljaju svoju borbu u završnici sezone. Široki za Europu, Posušje za opstanak, a nekako je dojam da su plavo-bijeli zadovoljniji bodom večeras.

Sljedeće kolo na Mokri dolac stiže FK Borac iz Banjaluke.