Posušje i Turbina odigrali neriješeno u velikom derbiju

U derbiju 20. kola Druge lige FBiH – Jug nogometaši HŠK Posušje i FK Turbine odigrali su bez pobjednika 1:1.

Domaćin je odlično otvorio utakmicu. Već u osmoj minuti dolaze do vodstva. Nakon jednog prekida T. Bešlić u protivničkom šesnaestercu prnonalazi Da. Begića koji loptu šalje u mrežu. S vodstvom Posušja se odlazi na odmor.

U nastavku ista slika. Iznimno raspoloženi, borbeni i agresivni igrači Posušja, kakvi trebaju biti u svakoj utakmici, nastavili su napadati na gol domaćina. Da. Begić je na samom početku drugog dijela imao priliku riješiti utakmicu, ali nažalost loptu šalje pored gola. I kako to inače biva u nogometu, ako ne zabiješ onda primiš. Turbina nije uspjela parirati domaćinu, ali su ipak iskoristili svoju jedinu pravu priliku na utakmici koju su vrebali cijelu vrijeme. Nakon jednog ispucavanja gostujućeg vratara i loše reakcije obrane Posušja lopta dolazi do gostujućeg napadača koji izlazi sam pred nemoćnog Đereka i pogađa za 1:1.

12936714_1093626837366520_8890527475575295365_n

Posušje je nastavilo igrati u istom ritmu. Trkački su bili nadmoćni nad Turbinom tako da su bokovi imali puno ubačaja u kazneni prostor Turbine, ali bez uspjeha. Vratar gostiju bio je na visini zadatka. Do kraja su velike prilike za pobjedu Posušja propustili Da. Begić, Do. Begić i S. Bešlić koji je ušao u nastavku utakmice.

Ipak, raduje činjenica da su za razliku od utakmice protiv Gruda igrači odigrali jednu pravu mušku utakmicu s puno duela, agresivnosti, trke i želje.

Utakmicu je pratilo oko 500-tinjak ljubitelja nogometa koji su od početka do kraja bodrili “plavo-bijele”.

Sljedeće kolo nogometaši gostuju u Kupresu.

Posušje.net/Foto:  M.Knezović/ D. Bešlić