Posušje i Velež podijelili bodove

FK Velež i HŠK Posušje u petak su na otvaranju 12. kola Premijer lige BiH u Gabeli odigrali utakmicu bez pobjednika – 1:1.

Posušje je bolje otvorilo utakmicu što im se isplatilo u 12. minuti kada je Hanuljak ubacio, a Jović pogodio za vodstvo gostiju.

Primljeni gol je probudio Velež koji je pokušao uzvratiti preko Džankovića, ali Kukić sjajnim reakcijama spašava Posušje.

Mostarci u 27. minuti dolaze do izjednačenja. Prvo je Zajmović pogodio gredu, a u nastavku akcije Halilović postiže sjajan pogodak s 25 metara.

Deset minuta kasnije Velež je mogao i do potpunog preokreta, ali raspoloženi Kukić brani pokušaj Ovčine. Posljednju priliku u prvom poluvremenu imali su gosti u 43. minuti kada je Pavkovićev udarac odsjeo na gredi.

U drugom dijelu je malo pao ritam utakmice, veliku priliku Velež je propustio realizirati u 63. minuti. Kvakić je šutirao glavom, Kukić obranio, nakon čega Zajmović s par metara pogađa stativu.

Milanović se u 75. minuti našao u dobroj prilici, ali Bogdanović brani njegov pokušaj glavom.

Posušje je u 81. minuti propustilo veliku priliku. Brković je iz jednog prekida ubacio loptu za Begića koji pogađa gredu. Gosti su nakon toga nastavili s pritiscima, u 88. je dobro šutirao Boban, ali Bogdanović brani.

Blagojević je u 90. minuti uputio neugodan centaršut, a Kukić krajnjim naporom loptu šalje u korner. To je bila i posljednja veća prilika na utakmici.

Velež u sljedećem kolu gostuje kod Igmana, dok će Posušje ugostiti Tuzla City.