Posušje je prvak Federacije BiH, nakon 12 godina vraćaju se u Premijer ligu

Nogometaši Posušja na svom Mokrom Docu slavili su protiv bihaćkog Jedinstva s visokih 4:1 u sklopu 27. kola 1. lige FBiH. Tom pobjedom Posušani su i matematički osigurali prvo mjesto u ligi i povratak elitni rang bh. nogometa nakon punih 12 godina.

Momčad Denisa Ćorića od početka sezone je dominirala, iako su stalno ponavljali da je cilj sredina ljestvice. Ali kako je vrijeme odmicalo postajalo je jasno kako je momčad s Mokrog Doca bez premca najbolja u 1. ligi FBiH i da je praktično nemoguće da ispuste veliku priliku za povratak u društvo najboljih.

S obzirom na čitav klupski projekt i rad, bit će ih zadovoljstvo gledati ponovno u Premijer ligi.

Što se tiče utakmice protiv Jedinstva, domaći su od početka krenuli u silovito. A u prve tri minute su čak dva puta pogodili okvir gola (vratnica i greda), a oba puta je šutirao Dominik Begić.

Ipak terenska inicijativa im se isplatila u 13. minuti. Ponovno se u glavnoj ulozi našao Dominik Begić, koji je ovaj put ubacio u šesnaesterac gostiju s lijeve strane, a loptu je u vlastitu mrežu skrenuo Josip Čakić.

Posušani su nastavili pritiskati i stvorili još nekoliko izglednih situacija pred golom Badića. Ipak gosti iz Bihaća u prvom pravom napadu dolaze do izjednačenja u 28. minuti. Nakon proigravanja Samardžića za 1:1 pogodio je Petar Bandić.

Ipak Posušani su do kraja prvog poluvremena ponovno stigli u vodstvo. U 36. minuti nakon dvoboja Mašića i Bešlića, napadač Posušja je srušen i dosuđen je kazneni udarac. Siguran realizator s bijele točke bio je Josip Serdarušić.

Nastavak susreta bio je dosta mirniji, a treba izdvojiti jednu odličnu prigodu za goste u 52. minuti. Ali udarac Samardžića sjajno je obranio Galić.

U 68. minuti Posušani su postigli novi pogodak. Nakon velike gužve u šesnaestercu gostiju i pokušaja Begića petom, loptu je prihvatio Ivan Bubalo i pogodio za 3:1 na semaforu.

Konačnih 4:1 postavio je kapetan domaćih, neuništivi Davor Landeka u 85. minuti nakon velike pogreške vratara Jedinstva Badića.

Posušje je do kraja mirno kontroliralo utakmicu upisalo pobjedu s kojom su osigurali povratak Premijer ligu BiH za veliko slavlje sa svojim navijačma uz nezaobilazni dekor s vatrometom.

Dodajmo kako je susret pratio veći broj gledatelja, koji, iako nisu mogli ući na tribine stadiona Mokri Dolac, našli su svoj kutak iza ograde i zidova stadiona odakle su s velikim zanimanjem pratili ovu utakmicu.