Posušje nije izdržalo u Banja Luci, Borac slavio!

U 15. kolu Premijer lige Bosne i Hercegovine HŠK Posušje gostovalo je u Banja Luci kod Borca koji je slavio s 3:0 golovima Lukića, Moraitisa i Vušurovića a sve su ih postigli u drugom poluvremenu.

Jasna je bila ideja trenera Balajića koji je poslao jako defenzivan sastav te želio sačuvati mrežu a preko kontri možda doći do nečega više. U prvom poluvremenu sve je išlo po planu, Borac je imao loptu ali ne i velike prilike, samo nekoliko poluprilika nakon prekida koje je Baćak lakoćom branio. U drugom Borac diže pritisak i stvara velike prilike no Baćak dva puta sjajno brani, ipak u 67’ minuti loše reagira obrana i Borac je poveo. Nakon toga Posušje koje je realno danas bilo bez želje i mogućnosti u napadu pokušava izjednačiti ali to je rezultiralo s 2 primljena gola u završnici za uvjerljivu i zasluženu pobjedu Borca. Dodatna loša vijest je ozljeda stopera Miletića koji je već u 7’ minuti morao izaći iz igre.

Posušje se i dalje nalazi na pretposljednjem mjestu ljestvice s 11 bodova, iza je samo Radnik Bijeljina s 10 a ispred su najbliže Velež s 13 i Rudar Prijedor s 14 osvojenih bodova.

U sljedećem 16. kolu Premijer lige BiH za tjedan dana Posušje će na Mokrom docu dočekati drugoplasiranu Tuzlu City.