Posušje s igračem manje u sudačkoj nadoknadi šokiralo Slogu za pobjedu

HŠK Posušje je pobijedio Slogu iz Doboja 2:1 na stadionu Mokri Dolac i tako skoro osigurao najveći uspjeh u povijesti kluba od kada se igra Premijer liga, odnosno došao do petog mjesta.

Bila je to utakmica u kojoj je Posušje stalno napadalo. Posebno u prvih dvadeset minuta kada su se redale prilike pred golom gostiju, ali neprecizni su bili Rozić i Mandić. Na odmor se otišlo bez golova.

Odmah na početku drugog povremena u 47. minuti kazneni udarac za domaćina, a precizan sa bijele točke bio je Boban.

Inicijativa Posušja se nastavila, ali bez konkretnih prilika. Onda šok. Velika greška Brkovića koji nesmotreno vraća loptu svome golu i daje je u noge gostujućem napadaču koji se sam sjurio prema vrataru Galiču, ali ga s leđa ruši Vrgoč koji za taj start dobija crveni karton. S jedanaest metara precizan je Prdragović.

Unatoč igraču manje plavo-bijeli nisu posustajali već su pokušavali doći do vodstva. Pokušaji su se isplatili u trećoj minuti sudačke nadoknade kada prekrasan gol za pobjedu postiže Maglica.

Ovom pobjedom Posušje je ostalo na petom mjestu s tri boda više od Sloge i boljim međusobnim omjerom što mu u posljednja dva kola daje velike šanse da ostvari najbolji plasman otkada se igra Premijer liga.

U sljedećem kolu Posušje gostuje kod Sarajeva, a uspješnu sezonu završiti đe utakmicom protiv fenjeraša Zvijezde.