POSUŠJE SRUŠILO PRVAKA: Zrinjski s igračem više nemoćan!

U zaostaloj utakmici 1. kola nogometaši HŠK Posušje su sa 0-1 u gostima savladali aktualnog prvaka Zrinjskog i izborili jednu od najvećih pobjeda poslije povratka u Premijer ligu BiH.

Jedini strijelac u 10. minuti bio je Gabrijel Boban na asistenciju Mandića.

Posušje je skoro trećinu utakmice završilo s igračem manje jer je kapetan Dominik Begić dobio drugi žuti u 64. minuti.

Velika je ovo pobjeda izabranika Branka Karačića kojom su skočili na 5. mjesto ljestvice.

Posušje je aktualnog prvaka posve nadigralo u prvom dijelu. Gosti su postigli jedan pogodak, a mogli su još barem jedan.

Zrinjski, s druge strane, bez Bilbije u prvom sastavu izgledao je posve bezopasno, pa Mostarci nisu stvorili niti jednu pravu priliku.   Gosti su poveli u minuti. Nikola Mandić ubacio je za Gabrijela Bobana koji je pretrčao Ćorluku i matirao Marića.

Osim pogotka Posušje je imalo još barem dvije dobre prilike, a najbolju je propustio Karlo Kamenar čiji se šut odbio od jednog igrača Zrinjskog i zamalo završio u mreži.   Iz prvog dijela treba izdvojiti i ozljedu Hrvoja Barišića kojeg je u 42. minuti odmijenio Batarelo.

Odmah početkom drugog dijela Krunoslav Rendulić ubacio je u igru Nemanju Bilbiju a i s njim u igri domaćin nije stvorio neku dobru priliku. U 64. minuti gosti su ostali s igračem manje, jer je drugi žuti karton dobio Dominik Begić.

Desetak minuta kasnije Bilbija je pokušao iz slobodnog udarca na rubu šesnaesterca, ali je šutirao loše, da bi minutu prije isteka regularnog dijela isti igrač u dobroj situaciji tukao preko gola.   U sudačkoj nadoknadi, u možda najboljoj prilici našao se Mario Ćuže, ali njegov udarac obranio je Marko Galić. U samoj završnici domaći su tražili i jedanaesterac, ali je Admir Musić samo odmahnuo rukom.