ZRINJSKI-POSUŠJE: U 20 godina Premijer lige nešto slično nije viđeno!

Zaostala utakmica 1. kola Premijer lige donijela je do sada najveće iznenađenje pošto je Posušje pomalo neočekivano nadigralo Zrinjski te na kraju odnijelo pobjedu sa zasluženih 0:1.

S obzirom na prikazano Posušani su potpuno zasluženo odnijeli puni plijen iz Mostara te su na neki načini upalili alarme u Zrinjskom, možda i u pravom trenutku pošto Plemiće u ostatku rujna čeka izuzetno zgusnut raspored.

Prema podacima Saveza na utakmici pod Bijelim brijegom je bilo prisutno oko 3.000 gledatelja. Ultrasi su se vratili na svoj istok i popularnu tribinu Stajanje, dok su navijači Posušja bili smješteni odmah ispod središnje lože.

Vidjeti navijače gostujućeg tima na centralnoj tribini u klupskim obilježjima kako gromoglasno navijaju i bodre svoje ljubimce je defintivno nesvakidašnja scena za Premijer ligu.

Dok na većini stadiona gostujući navijači obično ulaze nakon prvih 15 minuta te odlaze 15 minuta prije kraja večeras su u Mostaru pomjerene granice.

Navijači Posušja su navijali tijekom većeg dijela utakmice, a podrška Poskocima je posebno bila izražajna u samom završetku kada je pritisak Plemića bio i najveći.

Nakon što je sudac Admir Musić odsvirao kraj susreta među pristalicama Posušja je zavladala prava fešta i gromoglasno su dali podršku svojim ljubimcima.

Da se ovako raduju gostujući navijači i to u pozamašnom broju na nekom gostujućem terenu u Premijer ligi bi obično izazvalo neki incident, međutim na stadionu Pod bijelim brijegom to nije bio slučaj.

Podsjećanja radi, Posušje je odnijelo pobjedu ranim golom Gabrijela Bobana koji je zabio u 10. minuti nakon brze i precizne akcije. Bio je to prvi trijumf Posušaka nad Zrinjskim od povratka u Premijer ligu.

S druge strane, aktualni prvak BiH bilježi prvi premijerligaški poraz, a naredni susret izabranike Krunoslava Rendulića čeka već u subotu kada će gostovati Sarajevu.

Uz dvoboj na Koševu protiv Bordo kluba Zrinjski do kraja rujna ima odigrati još četiri utakmice. Protiv AZ Alkmaara u Konferencijskoj ligi, te u prvenstvu protiv Igmana, Tuzla Cityja i Sloge Doboj.