Poznate sve polufinalistice Roland Garrosa

Aktualna pobjednica Australian Opena 21-godišnja američka tenisačica Sofia Kenin (WTA – 6.) igrat će u polufinalu Roland Garrosa protiv Čehinje Petre Kvitove, nakon što je u srijedu u svom prvom četvrtfinalu na pariškoj zemlji svladala suanrodnjakinju Danielle Collins (WTA – 57.) sa 6-4, 4-6, 6-0 nakon dva sata i četiri minute igre.

Prethodno je 30-godišnja Kvitova (WTA – 11.) svoje drugo pariško polufinale izborila pobijedivši 32-godišnju Njemicu Lauru Siegemund (WTA – 66.) sa 6-3, 6-3 za 80 minuta.

Kenin je protiv Collins imala prednost 6-4, 3-2 s “breakom”, ali je propustila priliku završiti meč u dva seta. No, zahvaljujući agresivnijem pristupu u odlučujućem setu Amerikanka rođena u Moskvi je vrlo brzo došla do vodstva 4-0 kad je Collins zatražila liječničku pomoć, žaleći se na bol u lijevom kuku.https://tpc.googlesyndication.com/safeframe/1-0-37/html/container.html

Pomoć joj je ukazana u svlačionici, a stanka od desetak minuta nije poremetila koncentraciju Kenin koja je s još dva osvojena gema dovršila posao i probila se u svoje drugo polufinale na Grand Slam turnirima.

Kad je to učinila prvi put, na početku ove godine u Melbourne Parku, 21-godišnja Amerikanka je završila s trofejem pobjednice Australian Opena u rukama.

U četvrtak će imati pune ruke posla protiv 30-godišnje ljevoruke Čehinje Petre Kvitove, koja kroz turnir prošla bez izgubljenog seta, a protiv Kenin ima 2-0 u međusobnim dvobojima.

Dvoboju Kenin i Kvitove prethodit će prvi polufinalni dvoboj u kojem će ili 19-godišnja Poljakinja Iga Swiatek ili 23-godišnja argentinska kvalifikantica Nadia Podoroska doći do svog prvog finala na Grand Slam turnirima. Program na središnjem terenu Philippe Chatrier započet će u 15 sati.