Rukometašima samo bod protiv Austrije

Hrvatska rukometna reprezentacija u drugoj je utakmici na Europskom prvenstvu u Njemačkoj neočekivano odigrala 28:28 s Austrijom. No, možda je i veći problem od ovoga posrtaja ozljeda Ivana Martinovića, on je napustio teren zbog ozljede ramena.

Iako je Hrvatska uraganski krenula u susret i povela sa 5-1, pokazalo se kako je Austrija vrlo težak suparnik.

Sredinom drugog poluvremena Austrijanci su uspjeli čak i povesti sa 19-18, ali izabranici Gorana Perkovca ipak su uspjeli preokrenuti i golom Filipa Glavaša stigli i do 28-25 četiri minute prije kraja.

No, u samoj završnici Hrvatska je odigrala loše u napadu, izgubila dvije nepotrebne lopte pa je Austrija uspjela spasiti bod.

Mario Šoštarić sa šest i Veron Načinović s pet golova bili su najefikasniji kod Hrvatske, dok je Mikola Bilik sa sedam pogodaka predvodio Austriju.

Posebno brine ozljeda Ivana Martinovića, radi se o ramenu.

U prvom nedjeljnom susretu ove skupine Španjolska je svladala Rumunjsku sa 36-24.

Nakon dva kola Hrvatska je na vrhu skupine s tri boda koliko ima i druga Austrija, dok je Španjolska treća s dva boda, a na dnu je Rumunjska bez bodova.

Hrvatska će u 3. kolu u utorak od 18 sati igrati protiv Rumunjske, dok će Austrija i Španjolska igrati od 20.30.