REMI NA PECARI: Pavković heroj Posušja!

U susjedskom derbiju između Širokog Brijega i Posušja odigranom na Pecari u sklopu 25. kola Premijer lige BiH zabilježena je podjela bodova uz rezultat 1:1.

Bodovi u ovoj utakmici su trebali objema momčadima. Domaćima da zadrže priključak u borbi za Europu, dok je Posušje htjelo napraviti iskorak u odnosu na konkurente u borbi za ostanak.

Osim susjedskog naboja, utakmica je bila zanimljiva i iz trenerskog pogleda. Jure Ivanković protiv svog učitelja Tonija Karačića, koji je prvi put u povijesti vodio neki momčad kao protivnik Širokobriježana.

Nakon početnog ispitivanja snaga, vidjeli smo nekoliko solidnih udaraca s obje strane. A onda je u 33. minuti “eruptirala” sjeverna tribina Pecare gdje su smješteni najvatreniji domaći navijači.

Daniel Lukić i Bože Vukoja su napravili pravi dar-mar u obrani Posušja, a potonji je nakon što je izmiješao gostujuće igrače pospremio loptu u mrežu za 1:0 na semaforu.

Široki je nakon toga uzeo više loptu pod svoju kontrolu i sigurno čuvao vodstvo do kraja poluvremena.

U drugom poluvremenu Posušje je većim dijelom bila bolja momčad na terenu, a nakon nekoliko neiskorištenih prilika, inicijativa im se isplatila u 89. minuti.

Dario Pavković, koji je ušao u drugom dijelu sjajno je pogodio mrežu Miškića s ruba šesnaesterca za 1:1. Njegov sjajan pogodak izazvao je opće oduševljenje na južnoj tribini gdje je pristigao veći broj navijača Posušja.

Do kraja se rezultat više nije mijenjao te je tako zabilježen i treći remi u sezoni između ova dva kluba.