Rodoč I i Knešpolje prvi polufinalisti Lige Hercegovine

Momčad Rodoča I pobjedom nad Ljubuškim postala je prvi polufinalist Lige Hercegovine, a kao drugi polufinalisti prikuljučila im se momčad Knešpolja koja je bila bolja od Donjih Mamića (Grude).

Ljubušaci su u susretu odigranom u ponedjeljak protiv Tomislavgrada bili nadmoćni i pobijedili, ali protiv Rodoča nisu imali puno šansi.

Mostarci su od prve minute bili bolji što je pokazao i konačan rezultat 3:1.

Prvi zgoditak postigao je Vice Božić koji je u drugoj minuti susreta ekipu Rodoča doveo u vodstvo. Osim Božića strijelci za Rodoč I bili su: Nikola Božić i Hrvoje Soldo.  Jedini pogodak u večerašnjem susretu za Ljubuški postigao je Miroslav Pehar.

U drugom četvrfinalu sastale su se ekipe Knešpolje i Donji Mamići (4:1). U prvom poluvremenu nadmoćna je bila ekipa Knešpolja, ali nisu uspjeli doći do pogotka.

Širokobriježani su u drugom poluvremenu stvorili pritisak i preko Mateja Ćorića došli u vodstvo. Nakon Ćorića u strijelce za Knešpolje upisali su se David Barbarić, Emil Ćavar i Stipe Ćorić.

Jedini gol za ekipu Donji Mamići postigao je Karo Bošnjak.

Utakmica je očekivano bila čvrsta, ali mi nismo ništa drugo ni očekivali od ekipe Donji Mamići. Cijelom utakmicom smo dominirali, to moram istaknuti. Dali smo gol na vrijeme i do kraja sačuvali prednost, a može se reći i da smo uvjerljivo pobijedili. Pozivam sve gledatelje da dođu u Čapljinu jer mogu očekivati atraktivne utakmice. Knešpolje će sigurno napasti naslov prvaka Lige Hercegovine. Nadam se da će nam se ozlijeđeni igrači do četvrtka oporaviti i da ćemo moći biti na još jednoj većoj razini, izjavio je za portal Jabuka.tv trener Knešpolja Mario Ćavar.

Suci utakmica bili su: Sesar i Marčinko.

Preostala dva susreta četvrtfinala igraju se u srijedu, 25. kolovoza kada su na rasporedu utakmice:

• 20:30 sati: Gradac (Posušje) – Tasovčići/Klepci (Čapljina)
  • 21:30 sati: Krehin Gradac (Čitluk) – Vidovo Polje (Stolac)