Ružan poraz Hrvatske na startu Europskog prvenstva do 21 godine

Loše je to izgledalo u prvom nastupu Hrvatske na ovogodišnjem Europskom prvenstvu do 21 godine. Bez pameti i krvi, Rumunjska je izgledala za klasu bolji protivnik i na kraju je zasluženo slavila 4:1.

Već u prvih pet minuta Rumunji su pokazali da će biti jako težak protivnik i imali su sjajnu priliku preko neugodnog Puscasa čiji pokušaj brani Posavec .

Niti deset minuta nije prošlo, a već su se javili problemi. Ostao je na travnjaku Brekalo koji je vrlo brzo zbog ozljede morao napustiti travnjak, a Hrvatska je prerano ostala bez jako važnog aduta.

U 11. minuti Rumunjska je i povela. Benković je nepotrebno igrao rukom u 16 metara, dosuđen je kazneni udarac koji Puscas pretvara u pogodak.

Nizali su se šok za šokom i u 14. minuti već je bilo 2:0 za Rumunjsku. Ovaj put Posavec je bio neodlučan u izlasku i Rumunji su povećali vodstvo preko Hagija.

Nadu u bolji nastavak susreta pružio je Vlašić golom nakon solo prodora u 18. minuti, puca je lijepo s ruba kaznenog prostora i smanjio na 2:1.

Tko zna što bi bilo da je Hrvatska u 20. minuti realizirala sjajnu priliku koju si je kreirao Vlašić u kombinaciji s Morom, no Radu je obranio njegov pokušaj.

To je od Hrvatske uglavnom bilo to uz dva slobodnjaka iz idealne pozicije. Prvi put u završnici prvog dijela loše je pucao Halilović, a drugi put u završnici susreta Radu brani udarac Murića.

Rumunji su u drugom dijelu došli do još dva pogotka, prvo je Sosa poklonio loptu Baluti koji na sredini drugog dijela zabija za 3:1, a u sudačkoj nadoknadi Petre stavlja točku na i.