Šahtar i Sevilla remizirali, Villareal u 92. minuti srušio Liverpool

Šahtar i Sevilla odigrali su 2:2 u prvoj utakmici polufinala Europa lige u Lavovu. Bila je to sjajna utakmica prepuna sjajnih poteza, golova, preokreta i nogometnih uzbuđenja, javlja Index.hr

Gosti su poveli preko Vitola već u petoj minuti. Nakon toga, Šahtar je preuzeo igru i golovima Marlosa u 23. i Stepanenka u 36. minuti preokrenuo je meč.

Ipak, u nastavku je Sevilla bila bolji rival, pogotovo u završnici susreta i nakon nekoliko propuštenih sjajnih prilika ipak izjednačuje golom Gameira iz penala u 82. minuti.

Šok u sudačkoj nadoknadi, Liverpoolu prvi europski poraz ove sezone

Villarreal je golom u 92. minuti pobijedio Liverpool u prvoj utakmici polufinala Europa lige. Teško je pobrojati što su sve propustili zabiti napadači dva kluba, a jedan pogodak u sudačkoj nadoknadi je presudio. Liverpool je zaustavljen nakon četiri uzastopne pobjede, a u Europa ligi je doživio prvi poraz ove sezone.

villareal

Villarreal i Liverpool ponudili su utakmicu ispod očekivanja. Dvije poprilično atraktivne ekipe nisu se trudile “izvući asa iz rukava” i riskirati. Obzirom na značaj utakmice i probleme u sastavu Liverpoola, može se shvatiti zašto smo ostali uskraćeni za velike šanse i brojanje golova. Naime, trener Redsa Jurgen Klopp u ovoj utakmici nije mogao računati na ozlijeđene Origija, Hendersona i Emre Cana te Sakhoa koji je suspendiran zbog pozitivnog doping testa.

I kada se činilo da će ostati 0:0, domaći tim je golom Adriana Lopeza u 92. minuti upisao pobjedu od 1:0 što španjolskom timu daje nešto veće šanse pred uzvrat na Anfieldu za sedam dana.