Sjajna utakmica Ajaxa i Juventusa završila bez pobjednika, Barcelona slavila protiv Manchester Uniteda

Barcelona ostvarila povijesnu pobjedu na Old Traffordu 1:0, a rezultatom 2:2 završili su utakmicu Ajax i Juventus.
Barcelona je od prve minute preuzela kontrolu nad loptom, ali prvu priliku imali su domaći igrači kada je Marcus Rashford šutirao iz slobodnog udarca, no njegov udarac odlazi pored gola Ter Stegena.

Ipak, u 13. minuti Barcelona je stigla u vodstvo. Loptu je u kaznenom prostoru primio Lionel Messi, sjajno je uočio Luisa Suareza na drugoj stativi, pronašao ga, a Urugvajac uz pomoć Shawa kojem je upisan autogol postiže pogodak za vodstvo Blaugrane, piše Klix.ba. U prvi mah sudija je svirao ofsajd, ali uz pomoć VAR-a donesena je odluka da se nije radilo o nedozvoljenoj poziciji i gosti su počeli sa slavljem.