Sjajna utakmica Luke KUKIĆA, Ivan Bašić zabio drugu zaredom!!!

Danas se u Premijer ligi Bosne i Hercegovine igralo 32. odnosno predzadnje kolo prvenstva u kojem je nastupilo nekoliko Posušanina a dvojica su imala zapaženu ulogu.

Sloboda je gostovala kod Veleža koji je dominirao cijeli susret te slavio s 2:0, na golu Slobode bio je Luka Kukić koji je unatoč dva primljena gola bio igrač utakmice skupivši čak 10 obrana među kojima je jedanaesterac i nekoliko čistih prilika. Uz Kukića je na terenu za Slobodu do poluvremena bio i Nikola Leko.

Zrinjski je kod kuće pobijedio Željezničar s 4:2 te ostao u utrci za Europu, prvi gol za vodstvo Zrinjskog od 1:0 u 5’ minuti postigao je Ivan Bašić. Bašiću je to drugi gol u posljednja dva kola nakon što je u prošlom kolu postigao prvijenac protiv Krupe. Ivan Miličević u igru je za Željezničar ušao u 78’ minuti.

U ostalim utakmicama Borac je pobijedio Tuzlu City s 2:0 te službeno osvojio naslov prvaka. Za Tuzlu je Luka Lučić igrao cijeli susret. Drugoplasirano Sarajevo je također slavilo protiv Radnika, bilo je 3:0. Široki Brijeg je pobijedio Mladost s 1:0 te je i on ostao u borbi za Europu s Veležom i Zrinjskim. Zvonimir Begić je za Široki odigrao cijeli susret.