Sporting s pet golova prekinuo norveški san, dalje prošli Arsenal, PSG i Real
Nogometaši Sportinga prvi su četvrtfinalisti Lige prvaka! Portugalska momčad je u uzvratnom susretu osmine finala u Lisabonu svladala Bodo/Glimt sa čak 5-0 nakon produžetaka i tako nadoknadila zaostatak od tri pogotka iz prve utakmice u Norveškoj.
Nakon nogometaša lisabonskog Sportinga u četvrtfinale Lige prvaka plasirali su se i branitelj naslova Paris St. Germain te londonski Arsenal i madridski Real.
Nakon pobjede na svom Santiago Bernabeu od 3-0 igrači Reala su i u uzvratu pobijedili Manchester City, u gostima s 2-1, u dvoboju gdje su gotovo cijelu utakmicu domaćini imali igrača manje.
Aktualni pobjednik Lige prvaka PSG lakoćom je došao do četvrtfinala gdje čeka pobjednika susreta u kojem se sastaju Liverpool i Galatasaray.
Nakon domaćih 5-2 u Parizu PSG je i drugi put pobijedio Chelsea, ovaj put je u Londonu bilo 3-0.
Arsenal je s ukupnih 3-1 izbacio Bayer te će u četvrtfinalu igrati protiv lisabonskog Sportinga.
U prvom dvoboju u Leverkusenu bilo je 1-1, s tim da je Arsenal do svog jedinog gola došao nakon sumnjivog kaznenog udarca. Pred svojim navijačima Topnici su slavili 2-0 i prošli među osam najboljih momčadi.
U srijedu ćemo doznati i posljednja četiri sudionika četvrtfinala Lige prvaka. U ranijem terminu od 18.45 igraju Barcelona i Newcastle (prvi susret 1:1), a od 21 sat sastaju se Liverpool – Galatasaray (0:1), Bayern – Atalanta (6:1) te Tottenham – Atletico Madrid (2:5).
U prijenosu na Drugom programu HTV-a, našem portalu i platformi HRTi moći ćete pratiti ogled s Anfielda gdje će Liverpool pokušati nadoknaditi zaostatak protiv turskog velikana.
