USPJEŠAN VIKEND ZA POSUŠANE: Marić dvostruki strijelac, Begić dvostruki asistent, Barišiću memorijal “Blage Zadre”

Nastavljamo pratiti nastupe naših Posušana koji su angažirani u nogometnim klubovima u BIH i inozemstvu.

Ovaj vikend je za njih bio iznimno uspješan. Od osam utakmica njihovih klubova šest je slavilo a dva su odigrala neriješeno.

Josip Barišić je sa svojim Širokim Brijegom nastupio na Memorijalu Blage Zadre! Na sedmom izdanju turnira koji se igra u spomen na legendarnoga hrvatskog generala “Plavo-bijeli” su po sedmi put podigli pobjednički pokal!

Još jednu odličnu utakmicu za ruskog drugoligaša Orenburga odigrao je Silvije Begić u domaćoj pobjedi od 3:0 protiv Tyumena. Posljednji gol postignut je iz jedanaesterca koji je izborio upravo Begić u 40. minuti. Orenburg se trenutno nalazi na 3. mjestu ljestvice. Donosimo vam djelić atmosfere u videu ispod:

Lučko je u okviru 10. kola 2. HNL kod kuće bilo bolje od Sesveta 2:0. Tomislav Barišić igrao je do 83. minute, a zaradio je žuti karton.

Nikola Leko je odigrao cijeli susret u Mostaru gdje je Čapljina gostovala kod Veleža, a susret je završio bez golova.

nikola leko

Nakon teškog poraza u prošlom kolu Croatia iz Zmijavaca na domaćem terenu bila je uvjerljiva protiv Hrvaca rezultatom 3:0 u okviru 7. kola 3. HNL. Cijelu utakmicu odradio je Ante Serdarušić, dok je Ante Dario Stipić odradio 78. minuta a Zvonimir Begić 75. minuta te je s dvije asistencije ponovno bio jedan od ponajboljih igrača utakmice. Cijeli susret za Zmaj u remiju (1:1) protiv Uranije odradio je Paško Čuljak.

Najbolje je u ovom kolu svoju minutažu iskoristio Nikola Marić koji je dvama pogocima, najprije u 14., pa u 24. minuti donio svojem Primorcu iz Biograda nova tri boda te vrh ljestvice. Ostvarili su u sedam kola pet pobjeda, imaju gol-razliku 13:6.

Luka Kukić je ponovno bio na vratima Osijeka II koji je u Đakovu slavio protiv Croatia (1:2).

Posušje.net/Foto: Arhiva