Vatreni remizirali s Albanijom nakon primljenog gola u nadoknadi

Hrvatska nogometna reprezentacija odigrala je 2:2 protiv Albanije u drugom kolu skupine B Europskog prvenstva. Vatreni su bili korak do pobjede, a onda je Albanija u petoj minuti sučeve nadoknade zabila izjednačujući pogodak.

Vatreni su u dramatičnoj završnici osvojili samo bod protiv Albanije. Qazim Laci doveo je Albaniju u vodstvo u 11. minuti. Hrvatska je došla do preokreta, kad je Andrej Kramarić izjednačio u 74. minuti, a Klaus Gjasula autogolom donio vodstvo Hrvatskoj u 76. minuti. Isti je igrač u petoj minuti sučevog dodatka pogodio za konačnih 2:2.

Španjolska i Italija ostaju na vrhu skupine B sa po tri boda i međusobno će u 2. kolu igrati u četvrtak. Albanija i Hrvatska su na trećoj i četvrtoj poziciji s jednim bodom.

Na kraju, kad se podvuče crta, Albanija je za predstavu u prvom poluvremenu i u završnici utakmice zaslužila u ovom dvoboju ostati neporažena.

Hrvatskoj ostaje u posljednjem kolu pobijediti Italiju i nadati se da će to biti dovoljno za plasman u osminu finala.