Velež nakon velike drame izbacio AEK i plasirao se u 3. pretkolo Konferencijske lige

Nogometaši Veleža plasirali su se u treće pretkolo Konferencijske lige nakon što su poslije boljeg izvođenja jedanaesteraca bili bolji od favoriziranog AEK-a.

Mreže su mirovale sve do sudačke nadoknade. Sudac Kevin Clancy utakmicu je produžio za čak devet minuta, a gol za 1:0 i produžetke zabio je Petros Mantalos u 98. minuti.

U produžecima nije bilo gotovo nikakvih uzbuđenja budući da su obje ekipe bile dosta umorne pa su uslijedili jedanaesterci. Sretniji i spretniji bili su igrači Veleža koji su tako ostvarili plasman u narednu fazu natjecanja.

Velež će u trećem pretkolu Konferencijske lige igrati protiv švedskog Elfsborga koji je u 2. pretkolu u dva navrata razbio moldavski Milsami (4:0, 5:0) koji je ranije izbacio Sarajevo.

Borac se oprostio od nastupa u Europi. Prvak BiH u četvrtak je u Banjaluci remizirao s Linfieldom (0:0) i nakon poraza od 4:0 iz prve utakmice oprostio se od Konferencijske lige.

Borac je od prve minute nametnuo svoj ritam igre, ali nije pravio previše prilika pred golom Linfielda koji je obranio rezultat iz prve utakmice i kvalificirao se u 3. kolo Konferencijske lige.