Debakl Hajduka, dalje idu Rijeka i Osijek

U uzvratnom dvoboju 2. pretkola Konferencijske lige nogometaši Osijeka su u Gradskom vrtu svladali poljski Pogon s 1-0 (1-0) što im je bilo dovoljno za plasman u treće pretkolo u kojem će im suparnik biti bugarski CSKA iz Sofije.

Pogodak vrijedan prolaska u sljedeći krug novog klupskog natjecanja pod okriljem UEFA-e u 44. minuti je postigao mađarski reprezentativac Laszlo Kleinheisler na asistenciju Slovenca Damjana Bohara.

Nogometaši Rijeke pobijedili su malteški Gzira United s 1-0 (1-0) u uzvratnoj utakmici 2. pretkola UEFA Konferencijske lige te s ukupnih 3-0 izborili plasman u treće pretkolo u kojem ih čeka škotski Hibernian.

Rijeka je do pobjedničkog pogotka došla u 27. minuti, kad je nakon ubačaja Ivana Tomečaka loptu u mrežu poslao Josip Drmić.

Nogometaši Hajduka završili su svoj ovosezonski europski put u drugom pretkolu Konfederacijske lige, jer ga je kazahstanski Tobol pobijedio s 4-1 u produžetku i tako nadoknadio dva gola zaostatka iz prve utakmice.

Do 56. minute bilo je 0-0, a tada je Tobol u u 11 minuta postigao tri pogotka. Vodeći pogodak za domaće postigao je Dušan Jovančić, a potom je Igor Sergejev bio precizan u 61. i 67. minuti za 3-0. Hajduku je nadu donio Emir Sahiti koji je smanjio na 3-1 u četvrtoj minuti sučevog dodatka i tako odveo utakmicu u produžetak. Konačnih 4-1 i prolaz Tobolu u treće pretkolo donio je Aškat Tagibergen u 118. minuti.

Hajduk je u Kostanaj stigao s dva pogotka prednosti koje mu je prije tjedan dana na Poljudu svojim pogocima donio Marin Ljubičić.