Zadar na krlima Coseya i Ramljaka šokirao Cedevitu u Domu sportova

Hrvatski derbi sedmog kola ABA lige donio je iznenađenje. Zadar je u Domu sportova na krilima raspoloženog Glenna Coseyja stigao do pobjede protiv Cedevite 88:81…

Cedevita je i dalje u potrazi za pobjedom za prekid negativnog niza. Dva poraza u Euroligi i dva u posljednja dva susreta ABA lige sigurno nije nešto što su u Cedeviti očekivali. Ako su gostovanja kod Olympiakosa i Budućnosti bila teška, očekivale su se pobjede protiv Limogesa i Zadra, no Cedevita je sve susrete izgubila.

Najneočekivaniji poraz je ovaj u današnjem dvoboju protiv Zadrana. Mršićeva momčad ušla je u ovaj susret kao veliki favorit, ali od početka utakmice nije igrala dobro, obrana je bila vrlo loša i nije imala nikakvo rješenje za Glenna Coseyja koji je odigrao još jednu utakmicu na visokoj razini.

Gosti su preuzeli vodstvo sredinom prve četvrtine i Cedevita je trošila dosta energije da preokrene rezultat. Uspjela je u tome sredinom druge dionice, ali u završnici prvog poluvremena Cosey je s pet vezanih poena odveo Zadar na 40:33.

Očekivala se bolja Cedevita u drugom dijelu, međutim nije išlo. Kada se uspjela približiti na tri poena minusa sredinom treće četvrtine, činilo se da bi mogla okrenuti utakmicu, ali Boris Barać radi seriju 8:0 i odvodi Zadar na visokih 63:52.

Nikako Cedevita nije mogla smanjiti zaostatak i zakomplicirati utakmicu, prednost Zadrana konstantno je plesala na rubu dvoznamenkaste razlike i tek u završnici susreta domaćin je malo smanjio.
Pilepićeva trica dovela je Cedevitu na zaostatak 84:79, ali do kraja susreta ostalo je premalo vremena, gosti su lakoćom zadržali prednost i upisali veliku pobjedu.

Cosey je ubacio 25 poena (8/9 za dva, 2/5 za tri), Ivan Ramljak 17 poena (6/7 za dva, 1/3 za tri) uz pet skokova dok je Boris Barać stao na 14 poena (1/1 za dva, 4/7 za tri) i pet skokova. Kod domaćina Jacob Pullen ubacio je 24 poena (5/6 za dva, 3/7 za tri), a James White 18 poena (9/13 za dva, 0/2 za tri) uz šest skokova.