“Žuti” u posljednjih pet minuta slomili Grude i poravnali rezultat u seriji

U posuškoj gradskoj športskoj dvorani večeras je odigrana druga utakmica finalne serije Košarkaškog saveza Herceg-Bosne između Posušja i Gruda.

Nakon što su Gruđani u prvoj utakmici sačuvali prednost domaćeg parketa to isto su učinili Posušani pobjedom na svom.

Prvu četvrtinu obilježio je mali broj poena a bolje su je otvorili žuti koji su goste ostavili na samo sedam poena (13:7). Na odmor se otišlo s plus deset (29:19).

U trećoj četvrtini domaćin ponovno pada što Grude koriste te smanjuju zaostatak na samo pola koša 41:40 prije posljednih deset minuta.

Ponovno se ušlo u dramatičnu završnicu koju su svojim koševima trojica Anta (Ramljak, Begić i Leko) i odličnom obranom u nastavku, a sve na krilima još jednom fantastične publike, prelomila u svoju korist za konačnu pobjedu od 60:47 i izjednačenje u seriji na 1:1.

Posušje je uspjelo izvojevati pobjedu na krilima odličnog Ante Ramljaka koji je postigao 18 poena, Leko je dodao 13 a Penava 12. S druge strane, u redovima Gruda najbolji je bio Zlatko Galić s 15.