Košarkaška senzacija: Kadeti BiH pokorili Europu

KADETSKA reprezentacija Bosne i Hercegovine senzacionalni je europski prvak u košarci. U finalu u Litvi je BiH slavila protiv domaćina s 85:83.

Nezaustavljivi košarkaš Cedevite uništio Litavce

Bosnu i Hercegovinu, koja je u polufinalu nakon dva produžetka izbacila Španjolsku, do zlatne medalje odveo je Džanan Musa, košarkaš Cedevite, koji je u finalu Litavcima zabio čak 33 poena. Musa je izabran i za najkorisnijeg košarkaša Europskog prvenstva na kojem je postigao točno 200 poena.

Prva medalja za BiH košarku

Ovo je najveći uspjeh reprezentacije BiH u omladinskim kategorijama i prva osvojena medalja. Juniori su nedavno na Europskom prvenstvu ostali na korak do medalje, završili su četvrti.

Sprema se doček u Sarajevu

Ovim zlatom BiH je izborila povijesni plasman na Svjetsko U-17 prvenstvo, a u Sarajevu se reprezentaciji sprema veliki doček u ponedjeljak navečer.

Hrvatski kadeti Eurobasket su završili na devetom mjestu, a broncu su osvojili Turci, najveći favoriti za osvajanje turnira.