Dinamo izgubio u zadnjoj minuti na gostovanju kod Olympiacosa

U susretu 4. kola F skupine nogometne Lige prvaka Dinamo je u Pireju izgubio od Olympiacosa 1-2 i ostao bez izgleda za plasman u osminu finala.

Dinamo je vodio na poluvremenu, no domaćin je u nastavku susreta okrenuo rezultat i izborio pobjedu. Dinamo je poveo u 21. minuti golom Armina Hodžića i do kraja poluvremena održao je vodstvo. Olympiacos je mogao izjednačiti u 53. minuti, no Eduardo je obranio jedanaesterac Kostasu Fortounisu. Ipak, u 65. minuti je Kolumbijac Pardo izjednačio i to svega minutu nakon što je ušao u igru. Novi problemi za Dinamo nastali su u 79. minuti kada je Josip Pivarić zaradio crveni karton. Domaćin je igrača više iskoristio u 90. minuti, a pobjednički pogodak ponovo je postigao Pardo.

Bio je to četvrti Dinamov poraza u posljednjih pet utakmica. ‘Modri’ su izgubili posljednja dva europska ogleda protiv Olympiacosa, dva ligaška susreta protiv Rijeke i Splita, a dobili su jedino, i to teškom mukom Mladost iz Ždralova u Kupu. Zanimljivo, Dinamo je do gostovanja u Munchenu protiv Bayerna koncem rujna zabilježili 45 susreta bez poraza u svim natjecanjima. Međutim, nakon ‘porcije’ na Allianz Areni ‘modri’ su upisali samo dvije pobjede u zadnjih sedam susreta u svim natjecanjima.

U drugom susretu iz ove skupine Bayern je u Munchenu deklasirao Arsenal 5-1. Golove za bavarski sastav zabili su Robert Lewandowski (10), Thomas, Muller (29) David Alaba (44) i Arjen Robben (55), dok je strijelac za goste bio Olivier Giroud (69).

Na ljestvici vode Bayern i Olympiacos sa po devet bodova, dok Arsenal i Dinamo imaju po tri boda.

U idućem kolu, 24. studenog Dinamo putuje u London na noge Arsenalu, dok će Bayern ugostiti grčki sastav. Prvi krug Lige prvaka Dinamo zatvara 9. prosinca kada će na stadionu Maksimir gostovati Bayern, a u Pireju se sastaju Olympiacos i Arsenal.

REZULTATI:
Olympiacos – DINAMO 2-1 (Pardo 65, 90 / Hodžić 21)
Bayern – Arsenal 5-1 (Lewandowski 10, Muller 29, 89 Alaba 44, Robben 55 / Giroud