Engleska do polufinala nakon jedanaesteraca!

Engleski nogometaši izborili su polufinale Europskog prvenstva, u Dusseldorfu su nakon jedanaesteraca s ukupnih 6:4 (1:1; 5-3 penali) bili bolji od Švicarske te Englezi čekaju boljeg iz susreta Nizozemske i Turske.

Švicarska je povela u 75. minuti, a strijelac je bio Breel Embolo. Vodstvo je trajalo vrlo kratko jer je samo pet minuta kasnije Bukayo Saka izjednačio na 1-1. Golova potom nije bilo u produžecima pa se putnik u polufinale tražio kroz izvođenje jedanaesteraca.

Svih pet engleskih izvođača pogodili su s bijele točke, Palmer, Bellingham, Saka, Toney i na kraju je pobjednički pogodak za prolaz dao Alexander-Arnold. Kod Švicaraca je prvi pucao Akanji te mu je obranio Pickford što se na kraju pokazao ključni trenutak izvođenja jedanaesteraca.

Engleska je tako slijedila ono što su ranije na ovom prvenstvu napravili Španjolska i Francuska, dok je Švicarska i dalje ostala u neuspješnoj potrazi za polufinalem na nekom od velikih natjecanja.